به مناسبت روز میلاد امام رضا(ع)؛

سیستم انحراف سد مخزنی دربند با حضور وزیر نیرو کلنگ زده شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۲۳:۱۴
به مناسبت روز میلاد امام رضا(ع)، سیستم انحراف سد مخزنی دربند با حضور رضا اردکانیان؛ وزیر نیرو کلنگ زده شد.
مبین رجبی؛ مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک قدس رضوی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: سیستم انحراف سد مخزنی دربند در نزدیکی شهرستان آشخانه از توابع استان خراسان شمالی واقع شده که این پروژه توسط شرکت مهندسی آب و خاک رضوی به عنوان پیمان‌کار اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: کارفرمای این پروژه، شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی است.
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک قدس رضوی، اعتبار پروژه سیستم انحراف سد مخزنی دربند را بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این پروژه در زمان ۱۸ ماه به اتمام خواهد رسید.
وی درباره عملیات اجرایی این پروژه گفت: عملیات اجرایی سیستم انحراف سد مخزنی دربند شامل احداث دو کانال انتقال آب در ورودی و خروجی سد، احداث گالری انحراف و تخلیه‌کننده تحتانی و اجرای فراز‌بند و نشیب‌بند خواهد بود که احداث موارد مذکور به زودی آغاز می‌شود.
رجبی ادامه داد: با اجرای سیستم انحراف سد مخزنی دربند، زمینه لازم برای آغاز عملیات اجرایی پروژه اصلی که همان احداث بدنه سد است، فراهم خواهد شد.
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک قدس رضوی ادامه داد: با اجرای سیستم انحراف سد مخزنی دربند، این پروژه با مهار و ذخیره آب‌های سطحی منطقه، نقش به سزایی در تأمین آب مورد نیاز بخش کشاورزی و رونق این صنعت در زمین‌های حاصل‌خیز منطقه خواهد داشت.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود