همزمان با روز ولادت امام رضا(ع) صورت گرفت؛

بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه آهن شیروان_ بجنورد

۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۲۳:۱۰
وزیر راه و شهرسازی با حضور در شهرستان شیروان، از روند پروژه تجهیز کارگاه و ساخت راه آهن شیروان_ بجنورد بازدید کرد و با مجموعه اقدامات انجام شده در این راستا آشنا شد.
به گزارش آستان نیوز، محمد اسلامی؛ وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در این بازدید که طی مراسمی ظهر امروز با حضور محمد رضا رئیسی؛ مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی، عبد الرضا عزیزی؛ نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مردم و مسئولان استانی در محل کارگاه این پروژه برگزار شد، ضمن تبریک دهه کرامت و روز میلاد امام رضا(ع)، اظهار کرد: مسئله استان‌های فاقد خط ریلی و اتصال آن‌ها به خط راه آهن برای دولت تدبیر و امید حائز اهمیت است از همین رو ساخت و احداث خط ریلی در استان خراسان شمالی را جزو اولیت‌های دولت قرار دادهایم.
وی با تاکید بر اینکه پروژه راه آهن شیروان_ بجنورد را با کمک شرکت مسکن و عمران قدس رضوی به برکت روز میلاد امام رضا(ع) امروز شروع خواهیم کرد، گفت: مردم این استان از امروز شاهد پیشرفت و توسعه این پروژه خواهند بود.
محمد رضا رئیسی؛ مدیر عامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی نیز در حاشیه این مراسم بیان کرد: این مراسم با حضور محمد اسلامی؛ مقام عالی وزارت راه و شهرسازی، عبدالرضا عزیزی؛ نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، خیرالله خادمی؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه زیر بناهای حمل و نقل و هیات همراه برگزار شده است.
وی ادامه داد: مسیر شیروان - بجنورد بخشی از محور راه آهن گرگان – بجنورد - مشهد است که قطعه 2 آن به طول 30 کیلومتر از جنوب روستای اسفیدان در 45 کیلومتری شمال شرقی بجنورد آغاز و در شمال شهر شیروان به اتمام می رسد.
مدیر عامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی افزود: این راه آهن از جنوب شهر لوجلی و شمال روستای خانلق در فاصله 3  کیلومتری شمال شیروان عبور می کند.
وی با اشاره به اهمیت ساخت راه آهن شیروان بجنور گفت: اتصال استان خراسان شمالی به شبکه ریلی با توجه به موقعت استراتژیک آن در کشور و واقع شدن بین استان های شمالی و شمال غربی با استان خراسان رضوی و کشورهای همسایه در شمال شرق ایران از اهمیت خاصی برخوردار است.
رئیسی ادامه داد: کارفرمای پروژه، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور است و شرکت مسکن و عمران قدس رضوی به عنوان پیمانکار فعالیت خواهد کرد.
وی درباره اهداف ساخت این پروژه تصریح کرد: اتصال شهرستان شیروان به شبکه ریلی، بهبود و توسعه زیر ساخت های حمل و نقل منطقه، کاهش ترافیک جاده ای، بهره مندی مردم این استان از مواهب شبکه ریلی و... از جمله این مزایا به شمار می رود.
رئیسی ادامه داد: با احداث راه آهن شیروان – بجنورد، میزان جابجایی کالا در  سال نخست به 3/5 (پنج ممیز سه) میلیون تن و در سال بیستم به 5/19(نوزده ممیز پنج) میلیون تن می رسد.
وی رونق اقتصادی و اجتماعی منطقه و بهبود شبکه حمل و نقل استان خراسان شمالی را بخشی دیگر از اهداف ساخت این راه آهن عنوان کرد.
مدیر عامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی ادامه داد: علاوه بر این، میزان جابجایی مسافر به 2/2 میلیون نفر در سال نخست و 8/2(دو ممیز هشت) میلیون نفر در سال بیستم خواهد رسید.
گفتنی است؛ شرکت مسکن و عمران قدس رضوی طی مناقصهای فراگیر با کسب رتبه برتر به عنوان پیمانکار این پروژه انتخاب شده است از همین رو مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی در حاشیه این بازدید، درباره مجموعه اقدامات صورت گرفته در پروژه راه آهن شیروان_ بجنورد از سال ۹۷ تا کنون، توضیحاتی ارائه کرد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود