پایگاه تخصصی امام رضا(ع) در کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی رونمایی شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۱۸:۱۳
پایگاه تخصصی امام رضا(ع)در کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی در افتتاحیه دوازدهمین جشنواره کتاب سال رضوی رونمایی شد.
به گزارش آستان نیوز، علی ضرابی مدیر کتابخانه دیجیتال رضوی در خصوص کاربرد این پایگاه تخصصی گفت: رکن اساسی هر پژوهش دسترسی به منابع معتبر علمی است و این پایگاه در راستای کمک به پژوهشگران در دستیابی به منابع علمی مرتبط با حضرت رضا (ع) راه اندازی شده است.
وی با اشاره به حجم منابعی که توسط این پایگاه تخصصی پشتیبانی می شود، گفت: این پایگاه مشتمل بر حدود ۸۳۹۰منبع دیجیتال از قبیل نسخه های خطی، چاپ سنگی، اسناد، پایان نامه، عکس،کتابهای چاپی با محوریت امام رضا(ع) و حرم مطهر رضوی است.
وی تصریح کرد: علاوه بر ارائه اطلاعات کتابشناختی این پایگاه امکان تورق تمام متن منبع مورد نظر را برای محقق و پژوهشگر فراهم آورده است که به مرور تعداد بیشتری از منابع را در بر خواهد گرفت.
ضرابی افزود: پژوهشگران علاوه بر مطالعه دیجیتال در این پایگاه در سایتwww.digital.aqr.ir می توانند از طریق سامانه خدمات تحویل منبع، نسخه دیجیتال مدنظر خود را درخواست و براساس قوانین کشوری دریافت کنند.
گفتنی است از تعداد ۸۳۹۰منابع اطلاعاتی موجود در این پایگاه تخصصی، ۴۴۸۸ عکس،۲۶۱۰ کتاب چاپی، ۳۷۰ نسخه خطی، ۴۵۷چاپ سنگی، ۱۸۴پایان نامه و 281 منابع مختلف وجود دارد.

 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود