فضای مطالعاتی کتابخانه امام رضا(ع) بیرجند مورد استقبال جوانان قرار گرفته است

۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۲۳:۰۸
رئیس کتابخانه امام رضا(ع) بیرجند با اشاره به حضور بیش از 30 هزار و 400 نفر در سه ماهه اول سال جاری در این کتابخانه گفت: فضای مطالعاتی این کتابخانه مورد توجه جوانان و نوجوانان این شهرستان قرار گرفته است.
به گزارش آستان نیوز، زهرا خسروی با بیان این مطلب گفت: كتابخانه امام رضا (ع) بيرجند يكي از پر رفت و آمدترین كتابخانه‌هاي اين شهرستان است كه به دليل روزآمد بودن منابع مورد استقبال دانش‌آموزان و دانشجويان دانشگاه¬هاي مختلف اين شهر قرار گرفته است.
وی با اشاره آماری به فعالیت¬های این کتابخانه گفت: در سه ماهه اول سال جاری بیش از 14 هزار جلد کتاب به امانت داده شده و نزدیک به 17 هزار منابع در تالارهای این کتابخانه مورد مطالعه قرار گرفته است.
خسروی افزود: طی این مدت 296 نفر براي استفاده از مجموعه منابع به عضويت كتابخانه در آمده و 507 نفر از اعضا، كارت عضويت خود را براي يك سال ديگر تمديد کرده¬اند.
وی همچنین به اهدای روز‌افزون منابع از سوی اعضاء خبر داد و گفت: اين كتابخانه با جذب منابع اهدايي متناسب با نياز ارباب رجوعان، سعي داشته بر غناي هر چه بيشتر مجموعه بيفزايد و در همين راستا از ابتداي سال جاري 646 نسخه كتاب توسط ارباب رجوعان به كتابخانه اهدا شده است.
خسروی همچنین برگزاري كارگاه¬هاي آموزشي در محل كتابخانه، فراهم نمودن امكان بازديد گروهي، تسهيلات ايستگاه كودك براي ارباب رجوعان داراي فرزند خردسال، كلاس‌هاي قصه‌گويي در ايستگاه كودك، برنامه¬هاي زنگ كتاب در مراكز آموزشي مناطق محروم شهر، برپايي نمايشگاه كتاب به مناسبت¬هاي خاص در مراكز محروم و امانت بلند‌مدت منابع به خانه فرزندان امام علي‌(ع) و خانه فرزندان ولي‌عصر‌(ع) را از جمله اقدامات این کتابخانه در راستای گسترش فرهنگ مطالعه عنوان کرد که در کنار تعامل با دانشگاه¬ها و مراكز آموزشي انجام می‌شود.
گفتنی است اين كتابخانه وابسته به سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، در حال حاضر 22 هزار 421 نفر عضو داشته و مجموعه‌اي بالغ بر 52000 كتاب و نزديك به 7000 منابع ديداري شنيداري را برای مطالعه اعضاء خود در اختیار دارد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود