کنفرانس علمی «تازه‌های سندروم حاد کرونری» در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۲۱:۱۷
کنفرانس علمی «تازه‌های سندروم حاد کرونری» در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود.
به گزارش آستان‌نیوز، بیماری ACS یا همان سندروم حاد کرونری وضعیتی جدی است که نیاز به توجه و درمان فوری دارد. این اصطلاح برای توصیف وضعیتی است که جریان خون به هر کدام از قسمت‌های قلب به طور ناگهانی کاهش یافته و یا مسدود شود و در واقع، رایج‌ترین علت سندرم کرونری حاد، بیماری یا تنگی شریان‌های کرونری است. این عروق رگ‌هایی هستند که عضله قلب را به وسیله خون تغذیه می‌کنند و این تنگی معمولا توسط تشکیل پلاک‌های کلسترول در دیواره شریان‌ها ایجاد شده و به تصلب شرایین یا سفت شدن شریان‌ها منجر می‌شود.
بر اساس این گزارش، از آن‌جا که بیماری‌های قلبی و عروقی شایع‌ترین علل مرگ و میر در جهان را تشکیل می‌دهند، محققان و متخصصان به صورت پیوسته در حال تشریح و پیگیری جدیدترین و نوین‌ترین فعالیت‌های علمی و درمانی برای کنترل شیوع این بیماری، پیشگیری و درمان آن هستند.
در همین راستا، بیمارستان فوق تخصصی رضوی با بهره‌گیری از ظرفیت قابل توجهی که در حوزه قلب عروق اعم از متخصصان و تجهیزات ویژه دارد، سعی در برگزاری متناوب کنفرانس‌های علمی دارد تا از این رهگذر، بتوان تازه‌ترین دستاوردها و امکانات را به آحاد جامعه درمانی به ویژه متخصصان قلب و عروق آموزش داد.
طی این کنفرانس علمی یک روزه که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود، موضوعاتی نظیر «تیکاگرلور AOP جدید»، «آخرین گایدلاین‌ها در DAPT»، «شواهد بالینی تیکاگرلور بر اساس مشاهدات عینی» و «درمان آنتی پلاکت در CABG» توسط بیش از 20 نفر از اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد و پزشکان اینترونشنال کاردیولوژی به بحث و بررسی گذاشته و هم‌چنین موارد خاص مبتلا به این بیماری و برنامه پیشنهادی برای درمان آن‌ها‌ ارائه می‌شود.
گفتنی است، کنفرانس مذکور که دارای امتیاز بازآموزی است، جمعه 28 تیرماه جاری در سالن اجتماعات بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار می‌شود.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود