۱۳۹۸-۰۴-۲۷
به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛

مدرسه تابستانی رضوی میاندوآب افتتاح شد

طرح «مدرسه تابستانی رضوی» به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در میاندوآب افتتاح شد.
به گزارش آستان‌نیوز، یکی از برنامه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت رضوی اجرای طرح «مدرسه تابستانی رضوی» در 6 استان اصفهان، ارومیه، شیراز، میاندوآب، یزد و مازندران بود. این طرح روز گذشته با عنوان «میراث تفسیری و حدیثی امام رضا(ع)» در شهر میاندوآب افتتاح شد.
این مدرسه تابستانی در قالب 8 ساعت درسی ویژه اساتید و طلاب مقطع سطح 3و4 حوزه علمیه با حضور بیش از 60 نفر از طلاب حوزه‌های علمیه خواهران و برادران این شهر و شهرستان‌های مجاور، تکاب و شاهین‌دژ اجرا شد.
این طرح به مدت یک روز در میاندوآب و یک روز در ارومیه برگزار می‌شود و بعد از برگزاری دوره به شرکت کنندگانی که در آزمون کتبی پایانی نصاب لازم را کسب کنند، گواهی معتبر پایان دوره از سوی مدیریت حوزه علمیه استان آذربایجان غربی و بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی اعطا خواهد شد.
آشنایی شخصیت و جایگاه علمی امام رضا(ع) با تأکید بر وضعیت علمی فرهنگی عصر امام، آشنایی شخصیت و جایگاه تفسیری امام رضا(ع) با تأکید بر وضعیت علمی فرهنگی عصرامام، آشنایی شخصیت و جایگاه حدیثی امام رضا(ع) با تأکید بر وضعیت علمی فرهنگی عصر امام، روایات قرآنی امام رضا(ع)؛ منابع و گونه‌ها، جایگاه قرآن در روایات رضوی، دانش تفسیر در روایات رضوی؛ اصول و آسیب‌ها و... برخی از سرفصل‌های این طرح است.
همچنین روایات قرآنی و احادیث امام رضا(ع)؛ آموزه‌ها و کارکردها، احادیث امام رضا(ع)؛ منابع و گونه‌ها، سبک شناسی احادیث امام رضا(ع)، مضمون‌شناسی احادیث رضوی، جایگاه احادیث رضوی در میراث روایی شیعه از دیگر سرفصل‌ها مدرسه تابستانی میراث تفسیری و حدیثی امام رضا(ع) است.
گفتنی است، این مدارس شامل مدرسه «سبک زندگی رضوی با تاکید بر مسائل خانواده» در یزد، مدرسه میراث تفسیری و حدیثی امام رضا(ع) در مازندران، «سبک زندگی رضوی با تاکید بر مسائل زن و خانواده» در اصفهان و شیراز می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود