همزمان با شب میلاد حضرت رضا(ع)؛

زائران شهر بهشت به آستان بوسی امام مهربانی‌ها آمدند

۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۹:۴۲
همه ساله رسم مردم و زائران شهر بهشت این است که در شب میلاد امام مهربانی با شاخه‌های گل به آستان بوسی این قطعه از بهشت می‌روند تا گوشه‌ای از ارادت آسمانی خود را محضر این امام همام عرضه بدارند.
به گزارش آستان نیوز؛ عاشقان زائر و مجاور امام رئوف همزمان با شب میلاد حضرت رضا(ع) با نوای «رضا رضا جان» وارد صحن و سرای رضوی شدند و در این فضای ملکوتی دهان خود را با عطر دل انگیز صلوات بر محمد و آل محمد(ص) خوشبو کردند.
زائران این بارگاه منور فارغ از جنس، سن و قومیت و زبان با گل‌های عطر آگینی که در دست داشتند، به آستان بوسی امام هشتم(ع) آمدند تا این عید فرخنده را به محضر حضرتش تبریک بگویند. خادمان این امام مهربان نیز، همچون مولایشان بسیار میهمان نواز هستند و با عود و اسپند و رویی گشاده در بین مسیر و ورودی‌های حرم مطهر به خوش آمدگویی میهمانان رفتند.
ویژه برنامه شب میلاد با سعادت حضرت رضا(ع) در دو بخش و از ساعت 18 با مرکزیت صحن جامع رضوی برگزار شد و با ملحق شدن زائرانی که صحن و سرای رضوی را غرق گل کردند شادی و شور این مراسم دو چندان شد.
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی در جمع زائران حضرت رضا(ع) از سنت و سیره مولایمان حضرت رضا(ع) در باب میهمان نوازی و صله رحم سخن گفت و دوستداران آن حضرت را به رسیدگی از احوال همدیگر توصیه کرد.

قدقامت عشق در بهشت
با پخش قرآن از مأذنه‌ها و گلدسته‌‌های حرم، صف‌های نماز جماعت نظم بیشتری به خود گرفت و زائران حریم رضوی در تمامی اماکن متبرکه قد قامت عشق بستند. نماز جماعت شب میلاد حضرت رضا(ع) در صحن جامع رضوی به امامت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله نوری همدانی برگزار شد و بیش از 50 هزار زائر در صحن جامع رضوی نماز خود به امامت ایشان اقامه کردند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود