در برنامه ‌پرسمان «شمیم عترت» بیان شد؛

همسرداری ایده‌آل مستلزم داشتن الگویی موفق است

۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۹:۵۶
مدرس کارگاه‌های مهارت زندگی در مرکز مشاوره حرم مطهر رضوی گفت: همسرداری ایده‌آل مستلزم داشتن الگویی موفق است.
به گزارش آستان نیوز، زهرا سیدزاده کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در سلسله برنامه‌ پرسمان هفتگی شمیم عترت که در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در رواق حضرت زهرا(س) برگزار شد، به تبیین راهکارهای آیین همسرداری و بانوی موفق پرداخت و ابراز کرد: در زندگی مشترک داشتن صداقت، پذیرش، سعه صدر، انصاف و اعتماد متقابل، اساسی‌ترین راهکارهای رسیدن به امنیت روانى است.
وی برقرار کردن ارتباط موثر، اصول و مهارت‌های خودآگاهی، همدلی، کنترل هیجانات، مقابله با استرس، تفکر نقاد، تفکر خلاق، حل مسئله، جرئت‌ورزی و مدیریت زمان را از دیگر اصول مهارت‌های زندگی برشمرد و افزود: مدیریت اصولی خانواده موجب شکوفایی ارزش‌هایی همچون عدالت، صفا و محبت در خانه می‌شود.
سیدزاده سبک زندگی حضرت‌ زهرا (س) را الگوی موفقیت در اصول همسرداری دانست و گفت: خانه و خانواده یکی از حساس‌ترین، پیچییده‌ترین و مهم‌ترین نهادهای اجتماعی است که برای رسیدن به نقطه کمال نیازمند الگو و سرمشق موفق می‌باشد.
مدرس کارگاه‌های مهارت زندگی در مرکز مشاوره حرم مطهر رضوی تصریح کرد: همسرداری ایده‌آل مستلزم داشتن الگویی موفق است لذا همه ما برای رسیدن به اهداف عالی محتاج بهره‌مندی از الگویی بی‌نظیر همچون اهل بیت(ع) هستیم.
وی با بیان آیه‌ای از قرآن کریم که می‌فرماید: «یکی از نشانه‌های قدرت و حکمت خداوند، این است که برای شما از جنس خودتان، همسرانی آفرید تا با او انس بگیرید و میان شما و همسرانتان، دوستی و مهربانی برقرار ساخت و در این موضوع برای اندیشمندان نشانه خداشناسی پدیداراست»، گفت: خداوند متعال برای تمام ابعاد زندگی بشریت برنامه و راهکار در قالب قرآن کریم و سیره ائمه اطهار(ع) ارائه داده است.
سید‌زاده «خودآگاهی»، «همدلی»، «ارتباط مؤثر»، «روابط بین فردی»، «تفکر نقاد»، «تفکر خلاق»، «حل مسئله»، «تصمیم‌گیری»، «هیجانات» و «استرس» را از جمله مهارت‌های یک زندگی موفق دانست و افزود: مهارت‌های زندگی در واقع سواد زندگی کردن است که با سواد کلاس و دانشگاه تفاوت دارد. بنابراین آموختن این مهارت‌ها برای تحقق یک زندگی موفق ضروری است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود