حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:

بانوان در خط مقدم حمایت از کالای ایرانی قرار دارند

۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۰۴:۱۵
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تأثیرگذاری بانوان در عرصه‌های اقتصادی گفت: اگر می‌خواهید فرهنگ خرید کالای ایرانی در جامعه نهادینه شود، باید این فرهنگ در بین بانوان گسترش یابد؛ زیرا بانوان در خط مقدم حمایت از کالای ایرانی هستند.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در هفتمین نشست تخصصی «بُرهان؛ بانوی رهروی انقلاب اسلامی» که با حضور بانوان زائر و فعالان فرهنگی در رواق مبارکه حضرت زهرا (س) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: بی‌تردید تأثیرگذاری بانوان در مسائل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی از جهات مختلف بیشتر از مردان است؛ زیرا بانوان نیمی از افراد جامعه را تشکیل می‌دهند و نیمِ دیگر جامعه تحت تأثیر تربیت آن‌ها هستند.
وی افزود: اگرچه بسیاری از مسئولیت‌ها در جامعه بر عهده مردان است، اما تأثیرگذاری‌ها بیشتر توسط بانوان صورت می‌گیرد.
حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین پناهیان با اشاره به تأثیرگذاری بانوان در عرصه‌های اقتصادی، معیشت، تجارت و کسب و کار خاطرنشان کرد: مدیریت مصرف عمدتاً بر عهده بانوان است، از این رو آن‌ها در مدیریت و اصلاح الگوی مصرف بیشترین تأثیر را دارند.
سخنران حرم مطهر رضوی در ادامه به نقش بانوان در گسترش اقتصاد مقاومتی و رونق تولید داخلی اشاره کرد و گفت: اگر می خواهید فرهنگ خرید محصول و کالای ایرانی در جامعه نهادینه شود، باید این فرهنگ در بین بانوان گسترش یابد.
به گفته این استاد حوزه و دانشگاه اگر بانوان فرزندان خود را فعال و کارآفرین تربیت کنند، فرهنگ اقتصاد پویا و کسب و کار در آن جامعه هم نمود بیشتری خواهد داشت.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود