کبری خزعلی:

حجاب یک استدلال عقلی و فکری است

۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۱۸:۲۵
نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای زنان و خانواده گفت: حجاب یک استدلال عقلی و فکری است و دین مبین اسلام آن را کامل کرده است.
به گزارش آستان‌نیوز، کبری خزعلی نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای زنان و خانواده در سلسله‌ جلسات «دین، نشاط و زندگی» که در رواق حضرت زهرا(س) برگزار شد، موضوع عفاف و حجاب را در محورهای تعریف، حدود و روش‌های تحقق حجاب و عفاف، تفاوت نقش و مسئولیت زنان و مردان در عفاف و حجاب و راهکارهای عملی و سیاست‌های مصوب عفاف و حجاب مورد بحث و بررسی قرار داد.
نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای زنان و خانواده، از گوهرشاد به عنوان یک بانوی مروج دین و هنردوست سخن گفت و اظهار کرد: گوهرشاد در دربار تیموریان و عروس تیمور بود، ولی دین و راهش را خودش انتخاب کرد.
وی با بیان اینکه اگر زن‌ها رشد کنند تحول اساسی به وجود می‌آورند، تصریح کرد: بانو گوهرشاد با فروش گردنبد الماس نشان خود، مسجد باعظمتی در جوار امام رضا(ع) بنا کرد و نامش در تاریخ ماندگار شد. دو پسرش را نیز اهل هنر و قرآن تربیت کرد که آثار فاخر آنها در مسجد گوهرشاد بر عظمت این بنای باشکوه افزوده است.
خزعلی به فلسفه حجاب اشاره و بیان کرد: حجاب برای این است که فضای اجتماعی سالم بماند و در آن فکر، علم و مهارت رشد کند. بانویی باعظمت مثل گوهرشاد در پوشش حجاب موقوفات بسیاری از خود بر جای گذاشت و نامش همچنان در زمره بانوان بزرگ واقف در تاریخ می‌درخشد.
نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای زنان و خانواده، حجاب را فطری دانست و افزود: حضرت آدم(ع) و حضرت حوا(س) در بهشت آفریده شدند و فرمان هم رسید از آن میوه ممنوعه نخورید اما وقتی با حیله شیطان فریب خوردند و حجاب از آنها برداشته شد، آنها سعی کردند با برگ درختان خودشان را بپوشانند.
وی با بیان اینکه حجاب یک استدلال عقلی و فکری است و دین اسلام آن را کامل کرده، اظهار کرد: مسئله حجاب یک امر حقیقتی و نیاز فطری و عقلی است که در مقابلش یکسری بایدها و نبایدهایی وجود دارد و این بایدها و نبایدها را هر کشوری با هر دین و مذهبی تعریف می‌کند.
خزعلی بیان کرد: دشمنان وقتی می‌خواهند اسلام را بکوبند اول به سراغ حجاب خانم‌ها می‌آیند. معلوم است که خانم‌ها خیلی مهم بوده و در نابودی یا احیا دین خیلی اثرگذار هستند. یکی مثل گوهرشاد پایه‌گذار یک حرکت برای حفظ دین می‌شود و دیگری مثل هند جگرخوار منفور تاریخ می‌گردد.
نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای زنان و خانواده در پایان با اشاره به سوره احزاب، خاطرنشان کرد: آیات این سوره نشانگر آن است که زنان توفیق دارند با نوع رفتار و پوشش خود، کل جامعه را از فساد حفظ کرده و از هر گونه آزار و اذیت نیز جلوگیری کنند.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود