حجت‌الاسلام والمسلمین اسد القصیر:

حسن خلق عنصر کلیدی در دین‌داری است

۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۹:۵۶
یک پژوهشگر علوم قرآنی تصریح کرد: حسن خلق عنصری کلیدی در دین‌داری و مقدم بر انجام وظایف عبادی و دینی است.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام اسد القصیر در نشست تخصصی «تربیت دینی در سبک زندگی رضوی» که به همت مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی ویژه بانوان عرب زبان در حرم مطهر رضوی برگزار شد، عنوان کرد: امامان شیعه(ع)، اسوه و الگوی فکری، اعتقادی، عملی و اخلاقی هستند و راه نجات، در پیروی از آنان است و در تمام جهات برای ما مقتدا و نمونه هستند.
وی بیان کرد: با نگاه به سیره عملی و تربیتی ائمه اطهار(ع) واضح است که اخلاق عملی آنها در ارتباط با مردم، توجه عمده بر رفتارهای اجتماعی است و پس از آن اهتمام به امور معیشتی فقرا، محرومان و نیازمندان، جایگاه ویژه‌ای نزد آنها داشته است.
حجت الاسلام القصیر بیان کرد: امام رضا(ع) تنها مرجع دینی زمان خود بودند که تمام علما بر علم و دانش ایشان ایمان داشتند، زیرا ایشان تربیت یافته اجداد خود بودند.
این پژوهشگر علوم قرآنی اظهار کرد: امام رضا(ع) تلاش بسیار کردند تا ادب و اخلاق را بین مردم نهادینه کنند و اکنون این رسالت بر عهده مادران است تا فرزندانی صالح و باتقوا تربیت کنند.
این سخنران حرم مطهر اضافه کرد: در سیره تربیتی امام رضا(ع) همه افراد، از نظر انسانی مقام و ارزش یکسانی داشتند بنابراین به همه احترام می‎گذاشتند و از تحقیر انسان‎ها، توهین و استهزا جلوگیری می‎کردند و ملاک تکریم ایشان ایمان و تقوا بود.
گفتنی است، همزمان با شب میلاد حضرت رضا(ع) نشست تخصصی «تربیت دینی در سبک زندگی رضوی» با حضور بانوانی از کشورهای عربستان، بحرین، لبنان، امارات، کویت و عراق در رواق دارالرحمه حرم مطهر رضوی برگزار شد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود