یک کارشناس دینی:

سیره عملی امام رضا(ع) الگویی برای زندگی امروز است

۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۲۲:۴۱
یک کارشناس دینی گفت: سیره عملی امام رضا(ع) الگویی برای زندگی امروزی است.
به گزارش آستان نیوز، طاهره محسنی کارشناس دینی و سخنران حرم مطهر رضوی در سلسله جلسات «در سایه‌سار رضوان» همزمان با شام ولادت امام رضا(ع) در رواق مبارکه دارالحکمه حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: ملقب شدن هشتمین امام شیعیان به نام "رضا" به دو دلیل است یکی به دلیل سلوک عملی این امام بزرگوار در زندگی و دیگری به خاطر رضایتمندی و خشنودی خداوند از ایشان.
وی تصریح کرد: امام رضا(ع) در هر حالتی به قضا و قدر الهی راضی بودند و سلوک عملی ایشان هم طوری بود که خداوند از ایشان راضی و خشنود بودند ما هم در زندگی باید سعی کنیم که به مقام رضا که از مقامات عالی انسان است برسیم تا خداوند از ما خشنود شود.
سخنران حرم مطهر رضوی ادامه داد: مقام عبودیت و بندگی در کلام امام رضا(ع) سه مرحله دارد مرحله اول آن علم و یقین به ذات اقدس باریتعالی، دوم دوری از هر آنچه غیر خداست و سوم نزدیکی و تقرب به خداوند است.
وی افزود: رسیدن به این مراحل به چهار شیوه انجام می‌شود معامله با خدا، معامله با خلق خدا و معامله با دنیا و نفس و کسی که می‌خواهد با خدا معامله کند باید حقوق الهی که به گردن او است مانند نماز، روزه و ... را به جا بیاورد.
حفظ حدود الهی، شکر و سپاس بر نعمت‌های خداوند، بزرگداشت حرمت خداوند و راضی بودن به قضای الهی از دیگر مواردی بود که این کارشناس دینی از آن به عنوان کارهایی که برای معامله با خدا باید انجام شود نام برد.
محسنی اضافه کرد: کسی که می‌خواهد در مقام معامله با خدا در قرار بگیرد همچنین باید در برابر مشکلات زندگی صبر و شکیبایی پیشه کند و شوق رسیدن به قرب الهی در دلش وجود داشته باشد.
وی با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) ابراز کرد: ایشان فرموده‌اند: «اوقات شبانه روز خود را به چهار ساعت تقسیم کنید. ساعتی برای عبادت خداوند، ساعتی برای تامین معاش، ساعتی برای معاشرت با برادران دینی و ساعتی هم برای تفریح و لذت‌های حلال.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود