۱۳۹۸-۰۴-۲۲
حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی در ویژه برنامه «شکوه رضوان»:

با صله رحم مال خود را با برکت کنید

استاد حوزه علمیه با اشاره به آثار و برکات صله رحم گفت: در منابع دینی ما تصریح شده است که ارتباط با خویشاوندان و صله رحم موجب جلب برکت در رزق و روزی و رحمت الهی می‌شود.
به گزار خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام و‍‌المسلمین ناصر رفیعی در ویژه برنامه «شکوه رضوان» که همزمان با شب میلاد حضرت رضا(ع) و با حضور هزاران زائر در صحن جامع رضوی برگزار شد، اظهار کرد: منظور از صله رحم، صرفا رفت و آمد با اقوام و بستگان نیست، بلکه در مفهوم گسترده‌تر به معنای یاری کردن و رفع نیاز اقوام است.
وی با اشاره به اقسام رسیدگی به بستگان گفت: صله رحم گاهی با سر زدن و دیدار همدیگر، گاهی با حفظ آبرو، گاهی با دفاع از حق و حقوق و گاهی با یک پیامک و تبریک است.
حجت الاسلام رفیعی در ادامه با اشاره به صله رحم در سیره رضوی گفت: در 23 آیه قرآن کریم به صورت مستقیم صله رحم بیان شده است و از جمله این آیات می‌توان به آیه 90 سوره نحل، آیه 19 سوره رعد و آیه دو سوره نساء اشاره کرد.
سخنران حرم مطهر رضوی با استناد به آیه 19 سوره مبارکه رعد خاطرنشان کرد: در این آیه شریفه یکی از صفات هشتگانه اهل بهشت رسیدگی به اقوام و بستگان بیان شده است.
وی در ادامه به بیان برکات صلح رحم از منظر روایات معصومین(ع) پرداخت و گفت: : در منابع دینی ما تصریح شده است که ارتباط با خویشاوندان و صله رحم موجب جلب برکت در رزق و روزی و رحمت الهی می شود.
وی عبور راحت‌تر از پل صراط در روز قیامت، افزایش عمر، افزایش برکت و روزی و فقرزدایی، بخشش گناهان و دفع بلایا را از دیگر برکات صلح رحم برشمرد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود