حجت الاسلام والمسلمین سید احمد موسوی:

تقوا مهم‌ترین معیار کرامت زن در سیره حضرت رضا(ع) است

۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۰۰:۲۰
سخنران عرب‌زبان حرم مطهر رضوی تقوا و ایمان را مهم‌ترین معیار تکریم زن بر اساس آموزه‌های حضرت رضا(ع) عنوان کرد.
به گزارش آستان نیوز، در نشست تخصصی «کرامت خانواده در سبک زندگی رضوی» از سری نشست‌های سفیران رضوان که ویژه زائران عرب‌زبان در حرم مطهر رضوی برگزار شد، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید احمد موسوی با بیان اینکه حفظ کرامت زن به چگونگی حضور وی در اجتماع و خانواده جهت می‌دهد، گفت: زن در طول تاریخ مورد ظلم و ستم زیادی واقع شده و شرایط و وضعیت زنان در دوران جاهلیت نشان می‌دهد که اسلام بستری را برای بانوان فراهم کرد تا از یک موجود بی ارزش یک فرد نقش‌آفرین ایجاد کند.
وی با اشاره به سنت‌های زمان جاهلیت اذعان کرد: زنده به گور کردن دختران و به قتل رساندن آن‌ها به خاطر ترس از فقر و تنگدستی از نمونه‌های رایج آن دوران است اما زمانی که اسلام ظهور کرد رسوم جاهلی از میان رفت.
موسوی با بیان اینکه اسلام تنها ملاک برتری تقوا و ارزش‌های معنوی و فضائل اخلاقی است، تصریح کرد: بر اساس آموزه‌های اسلام زن و مرد تفاوتی با یکدیگر ندارند و هر دو در بهترین صورت خلق شده و روح الهی در هر دو آن‌ها جاری است و تکاليفی که خداوند بر انسان واجب کرده بین هر دو مشترک است.
سخنران حرم مطهر رضوی افزود: در سیره امام رضا(ع) نیز اهمیت پاس‌داشت کرامت انسانی همواره مورد تأکید بوده و ایشان نیز مانند جد بزرگوارشان برای زنان احترامی خاص قائل بودند.
وی افزود: ایشان بانوان صدر اسلام را همواره به بزرگی یاد می‌کردند و آن‌ها را مورد لطف و اکرام قرار می‌دادند به طوری که به خواهر بزرگوار خود احترام و محبت داشتند و در حدیثی از ایشان نقل شده که فرموده‌اند: «هرکس او را زیارت کند، بهشت برای اوست».
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود