۱۳۹۸-۰۴-۲۰
همزمان با حرم مطهر رضوی:

طرح ملی «سلام بر امام» در مساجد قزوین آغاز شد

به مناسبت دهه کرامت با قرائت و زیارت امین الله در مسجد امام خمینی غیاث آباد، طرح «سلام بر امام» در قزوین آغاز شد.
به گزارش آستان نیوز، به مناسبت دهه کرامت و همزمان با حرم مطهر رضوی چهارشنبه شب در مراسمی با حضور حجت الاسلام علی نعمت اللهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در مسجد امام خمینی(ره) غیاث آباد طرح سلام بر امام آغاز شد.
پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد امام خمینی قزوین، حجت الاسلام علی نعمت اللهی با اشاره به اهمیت برگزاری دعا و نایش در مساجد گفت: یک سنت حسنه به مناسبت دهه کرامت از امروز در قزوین آغاز می شود که می تواند در تقویت روحیه معنوی مردم موثر باشد.
وی بیان کرد: یکی از تاکیدات اسلام در شناخت ائمه معصومین توجه به زیارت های وارده است و با شناخت اهل بیت می توان روحیه معنویت را در جامعه گسترش داد.
نعمت اللهی تصریح کرد: این همه توصیه که به شناخت معصومین شده با زیارت می توانیم به معرفت برسیم که در این راستا زیارت های مختلفی نقل شده که برخی از امام معصومین نقل شد از جمله زیارت جامع کبیره که یک شناسنامه کامل از ائمه را به تصویر می کشد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآورشد: یکی دیگر از زیارتها که تاکید شده زیارت امین الله است که خوشبختانه در طرح ملی برای ترویج آن اقدام شده است.
وی اضافه کرد: با برگزاری این زیارت یک سنت حسنه پایه گذاری می شود و هر کس که بتواند یک سنت حسنه راجاری کرده و به آن عمل کند اجر و پاداش فراوانی دارد.نعمت اللهی بیان کرد: اداره تبلیعات اسلامی با همکاری موسسات فرهنگی در شهر مشهد این طرح را آغاز کرده که تصمیم گرفته شد تا بتوان در قالب یک طرح ملی بتوان آن را هفته ای یک شب در مساجد و بقاع متبرکه استان ها هم آن را اجرا کرد.

وی اظهارداشت: قرائت این زیارت در هشت مسجد قزوین به عنوان هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت آغاز شده و بتدریج در همه مساجد فعال که نماز جماعت دارند قرائت می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: بتدریج این دعا در سایر مساجد فعال و بقاع متبرکه برگزار خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود