نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

خادمیاران آستان قدس رضوی، احیاء کنندگان سیره ائمه اطهار(ع) هستند

۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۰۲:۳۴
آیت الله معلمی از خادمیاران آستان قدس رضوی به عنوان احیاء کنندگان سیره ائمه اطهار(ع) یادکرد و گفت: امروز نیازمند الگوسازی از سیره ائمه معصومین(ع) برای مقابله با جنگ فرهنگی دشمن هستیم.
آیت الله علی معلمی در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز ضمن تحسین فعالیت خادمیاران افتخاری حرم مطهر رضوی در سراسر استان مازندران با هدف محرومیت زدایی و کاهش آلام نیازمندان، اظهار کرد: هجرت آقا امام رضا(ع) از مدینه به سمت مرو (خراسان) در عین حالی که ظاهرا بر حسب اراده مامون اتفاق افتاد، ولی هجرت، هجرت با برکتی بود.
 وی افزود: در آن زمان مردم حجاز و یمن در حال آغاز شورش و قیام علیه فجایع و فساد بنی العباس بودند و دستگاه حکومت وجود آن امام را برای بقای خود خطرناک می دید و تصمیم گرفت ایشان را از مردم دور کند.
 نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مامون برای جلوگیری و کنترل ارتباط مستقیم مردم با امام (ع) و حفظ و جلب افکار عمومی، با اعلام دعوت از حضرت رضا(ع) برای ولایتعهدی، وی را از مدینه حرکت داد و به مامورین خود حکم کرد تا امام رضا(ع) را از کوفه در عراق و قم در ایران (مرکزیت علاقه مندان به اهل بیت عصمت و طهارت) عبور ندهند تا مبادا مورد استقبال و تکریم مردم قرار بگیرند، خاطرنشان شد: امام رضا(ع) به هر خطه ای که قدم می گذاشتند قدمشان منشاء خیر و برکت و موجب نشر معارف اهل بیت(ع) گردید و آغازی برای تمدن سازی می شد.
 آیت الله معلمی به ولایت مداری و دلدادگی به اسلام و ائمه معصومین(ع) ملت ایران اسلامی و مازندران(طریق الرضا) اشاره کرد و گفت: مردمان این مرز و بوم در طول تاریخ اسلام میزبانی شایسته ای از امامزادگان داشته و دارند.
 وی با بیان اینکه مردم شریف و ولایی ایران، آقا علی بن موسی الرضا (ع) را چون نگینی زیبا در آغوش گرفتند، افزود: ایرانیان در دهه کرامت و ایام منتسب به ولادت امام مهربانی ها علاوه بر خراسان رضوی در سایر شهرها و روستاهای کشور با تشکیل کانون های خادمیاری در راستای گسترش فرهنگ منور رضوی و تبیین سیره و فضایل اخلاقی ثامن الحجج(ع) فعالیت نمودند که بسیار ارزشمند است.
 امام جمعه قائمشهر با تاکید براینکه فرصت آشنایی و عمل به آموزه های دینی به ویژه سیره عملی حضرت رضا(ع) بایستی برای همگان فراهم شود، گفت: امام رضا(ع) فرمودند: «اگر مردم خوبی های گفتار ما را بدانند، از ما پیروی می کنند.»
 وی خواستار ترجمه و توزیع کتاب عیون أخبار الرضا (ع) که حاوی مفاد تربیتی فرهنگ اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه وآله وسلم) است برای استفاده ی عامه مردم شد و تصریح کرد: امروز نیازمند الگوسازی سیره ائمه اطهار (ع) برای مقابله با جنگ فرهنگی دشمن هستیم.
 آیت الله معلمی با اشاره به فرصت بسیار ارزشمند دهه کرامت‌ برای تبیین معارف دین و توسعه فرهنگ رضوی در راستای خدمت کریمانه به محرومین، اظهار کرد: کانون های خادمیاری کشور در طول سال به ویژه در ایام مبارک دهه کرامت به سراغ محرومین و نیازمندان و کسانی که تاکنون موفق به زیارت ثامن الحجج(ع) نشدند می روند و با تکریم و ارائه خدمت کریمانه ذیل لوای امام رضا (ع)، فرهنگ رضوی را تبلیغ کرده و گسترش می دهند.
 وی از دهه کرامت به عنوان ایام ایجاد نشاط و شادی مومنانه برای اهل ایمان و دستگیری از محرومین و نیازمندان یاد کرد و گفت: خادمیاران آستان قدس رضوی، احیاء کنندگان سیره ائمه اطهار(ع) هستند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود