مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی:

100 هزار بسته غذایی در روستاهای محروم استان خراسان شمالی توزیع شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۲:۰۹
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی از جذب 5600 خادمیار رضوی در خراسان شمالی خبر داد.
به گزارش آستان نیوز، محمداکبرزاده در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان بجنورد با تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) اظهار کرد: 5600 خادمیار رضوی در خراسان شمالی طی 3 سال فعالیت نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی جذب شده اند.
وی افزود: بیش از 1000 نفر نیز ماهانه یکبار برای ارائه خدمت در حرم مطهر رضوی حضور می یابند.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی بیان کرد: 132 کانون خادمیاری و 26 کانون تخصصی جهت ترویج فرهنگ رضوی و محرومیت زدایی تشکیل شده است.
اکبرزاده در تشریح اقدامات فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی گفت: با همکاری خادمیاران رضوی و خیرین فرهنگی بیش از 1000 برنامه فرهنگی شامل برگزاری کرسی تلاوت قرآن، برگزاری جلسات مذهبی و کلاس های مختلف، اعزام مبلغ به نقاط مختلف استان و آموزش مربیان برای مهد الرضا انجام شده است.

توزیع 100 هزار بسته غذایی در دهستان های محروم
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی خاطر نشان کرد: در حوزه خدمات رسانی و محرومیت زدایی با کمک خیرین 100هزار بسته غذایی در دهستان های محروم توزیع شده است و 8000 دانش آموز محروم استان نیز تغذیه رایگان دریافت کرده‌اند.
اکبرزده در ادامه گفت: برای دانش آموزان نیازمند باب الرضا(ع) نیز پوشاک و لوازم التحریر توزیع شده است.

اعزام بیش از ۵۰ گروه جهادی به مناطق محروم استان
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی تصریح کرد: بیش از 50 گروه جهادی به مناطق محروم خراسان شمالی اعزام شده اند.
اکبرزاده در ادامه افزود: بیش از 200 پزشک و دندانپزشک در 3 مرحله به مناطق محروم اعزام شده اند که خدمات خوبی به این مناطق ارائه شده است.
وی همچنین بیان کرد: بیش از 300 جهیزیه تاکنون برای نیازمندان با ارزش هر جهیزیه 40 میلیون تومان تهیه شده است.
اکبرزاده گفت: در ایام دهه کرامت امسال نیز 127 جهیزیه به ارزش هر جهیزیه 50 میلیون تومان برای خانواده های نیازمند و محروم در نظر گرفته شده است.
مدیر نمایندگی آستان قدس خاطر نشان کرد: در راستای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و کاهش آسیب های اجتماعی در حاشیه ی شهرها، سال گذشته 80 قنات لایروبی شد که این امر در زمینه کشاورزی مناطق کمک شایانی کرد.
اکبرزاده افزود: در راستای کمک به مساجد بیش از یک میلیارد تومان برای بازسازی تاکنون کمک شده است.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی در پایان گفت: با تصمیم تولیت آستان قدس رضوی نذورات و وقف های هر استان برای آستان قدس رضوی به استان باز می گردد و در استان در راستای خدمت رسانی به محرومین و نیازمندان خرج می شود که امیدواریم شاهد افزایش نذورات و وقف با نیت رضوی باشیم.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود