زیر سایه خورشید به قشم رسید

۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۷:۰۴
کاروان خادمان حامل پرچم گنبد حرم مطهر امام رضا(ع) به مناسبت دهه کرامت وارد جزیره قشم شدند.
به گزارش آستان نیوز، این کاروان در مدت حضور خود در قشم به مناسبت دهه کرامت ۲۰ برنامه مختلف در این شهرستان را اجرا می‌کند.
کاروان زیرسایه خورشید در گام نخست به عطر افشانی گلزار شهدای گمنام، مزار شهدای شهرستان قشم و مرقد شریف امامزاده سید مظفرالدین (ع) پرداخت.
خادمان حامل پرچم حرم مطهر امام رضا(ع) سپس ویژه برنامه «جان پناه» را اجرا کردند که طبق آن در خانه‌های جمعی از مددجویان اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) حضور یافتند.
دلجویی از زندانیان جرایم غیر عمد، عیادت از بیماران بستری در بیمارستان پیامبر اعظم(ص)، دیدار خانواده آزادگان و حضور در آئین گشایش کانون دختران فاطمی بخشی دیگر از برنامه اجرا شده طی حضور خدام رضوی در این جزیره است.
برگزاری جشن دهه کرامت با عنوان «بزم نور» پایان بخش برنامه‌های نخستین روز حضور کاروان زیر سایه خورشید در این شهرستان را به خود اختصاص داده است.
حضور در جمع حافظان تنگه خلیج فارس و دیدار با مردم روستای گوران و جزیره هنگام برای اجرای برنامه‌های «فداییان ولایت» و «آغوش پدرانه» ویژه برنامه‌های دومین روز حضور این کاروان در قشم است.
۱۳ خادم یار رضوی در این شهرستان ساماندهی شده‌اند که ترویج معارف رضوی، معطر کردن فضای عمومی جامعه به نام و یاد امام رضا (ع) و معرفی بیش از پیش سنت و سیره آن امام رئوف از مهمترین اهداف خادمیاران رضوی قشم به شمار می‌رود.
حضور کاروان زیر سایه خورشید در راستای اجرای دوازدهمین دوره جشن‌های مردمی و قشم صورت گرفته است است.
گفتنی است، شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک می باشد که با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان در خلیج فارس گسترده شده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود