جمع آوری بیش از ۳۰۰ جلد کتاب توسط خادمیاران کتاب و کتابخانه استان کرمان

۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۰۵:۰۵
اقدامات غرفه کانون خادمیاران کتاب و کتابخانه رضوی در طرح «رواق رضوی» استان کرمان تشریح شد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز؛ مریم حجت مسئول کانون تخصصی کتاب وکتابخانه آستان قدس رضوی کرمان در تشریح فعالیت های غرفه کتاب وکتابخانه (طرح رواق رضوی) بیان کرد: این ایستگاه فرهنگی با مشارکت خادمیاران رضوی کتاب وکتابخانه در کنار قبور مطهر شهدای گمنام ودر محل موزه دفاع مقدس طول ایام دهه مبارک کرامت میزبان محبان امام رئوف (ع) است.
حجت افزود: غرفه کانون تخصصی کتاب وکتابخانه با هدف کلی بهره مندی حداکثری از جریان سازی عرصه کتاب در مناسبت دهه کرامت برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی وآشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ رضوی و آشتی همه اقشار جامعه با کتاب وگسترش فرهنگ وقف و نذر کتاب فعالیت می کند.
وی تصریح کرد: برنامه های این غرفه شامل نقاشی کودکانه، معرفی کتاب، روخوانی کتاب، آموزش نکات تربیتی و سیره اهل بیت(ع) در قالب قصه گویی، شعر خوانی، کاردستی، بازی های کودکانه وقرآنی واجرای مسابقات می باشد.
وی همچنین از طرح ویژه این غرفه اجرای طرح دیوار آرزوهانام برد که مراجعه کنندگان درددل هاوآرزوهای خود را با امام مهربانی هابرروی این دیوار می نویسند. معرفی آثار و دعوت از نویسندگان بومی یکی دیگر از برنامه های این غرفه می باشد.
حجت گفت: در بحث نذرکتاب بیش از ۳۰۰ جلد کتاب توسط خادمیاران کتاب و کتابخانه جمع آوری شده است ودر این غرفه به مراجعه کنندگان اهدا می‌شود و برنامه های خدماتی با طرح جذب حداکثری علاقه مندان به کتابخوانی به خصوص کودکان و نوجوانان با عنوان (ایستگاه مطالعه) در دهه کرامت برنامه ریزی شده است.
مسئول کانون کتاب وکتابخانه رضوی استان کرمان بیان کرد: در چهارمین روز از برپایی رواق رضوی غرفه کتاب و کتابخانه میزبان کودکان خوب پرورشگاه کرمانیان بودیم و در کنار سایر بازدیدکنندگان برنامه های متنوع قصه گویی، شعر خوانی، مجسمه سازی و نقاشی برایشان اجرا شد و مربیان زحمتکش این مرکز هم آرزوها و دلنوشته هایشان را بر دیوار آرزوها ثبت کردند.
شایان ذکر است: پذیرایی از مراجعین با شکلات و خوراکی های مجاز روزانه از دیگر برنامه های غرفه است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود