امام جمعه سیرجان در گفتگو با آستان نیوز:

حدیث سلسله الذهب نمایانگر پیوند ولایت و توحید است

۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۹:۲۰
امام جمعه سیرجان حدیث سلسله الذهب را نمایانگر پیوند عمیق و ناگسستنی بحث ولایت و توحید دانست.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز با اشاره به حدیث مشهور سلسله الذهب تصریح کرد: در کلام آن حضرت تاکید بر ولایت در کنار توحید است که با اثبات ولایت خط بطلان بر همه طاغوت ها کشیده شد و مبارزه با طاغوت درسی است که ائمه معصومین علیهم السلام به ویژه حضرت امام رضا علیه السلام به ما دادند.
وی بیان این حدیث از سوی ایشان را به منزله نقشه راهی برای فلسفه شیعیان در تمام اعصار قلمداد کرده و گفت: اقرار به امامت ائمه اطهار(ع) و اطاعت از ایشان از شروط اقرار به توحید در دین است.
حسینی افزود: حضرت رضا(ع) پذیرفتن امامت و ولایت را تنها مسیر رسیدن به سلام و رهایی از عذاب الهی معرفی می نمایند و همین مطلب مهمترین اصل فرهنگ اهل بیت(ع) است و مسیر ولایتمداری را برای ما در تمام اعصار مشخص می کند.
امام جمعه سیرجان پرهیز از اشرافی گری، ساده زیستی و قاطعیت در برابر طاغوت را سیره امام هشتم(ع) عنوان کرد و توضیح داد: آن حضرت بسیار روزه می گرفتند و کم می خوابیدند و هر ۳ روز یک ختم قرآن را داشته و با غلامان و خدمتگزاران بر سر یک سفره غذا می خوردند و از یاد و ذکر خداوند هرگز غافل نمی شدند.
وی حسن خلق و رفتار صحیح با اطرافیان را از ویژگی‌های امام رئوف(ع) عنوان کرده و ادامه داد: مردم هم جذب شخصیت والای ایشان می شدند تا این که مظلومانه به دست طاغوت زمان یعنی مامون به شهادت رسیدند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود