بهترین درس دهه کرامت، زندگی کریمانه است

۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۱۹:۰۰
حجت الاسلام اصغر عسکری امام جمعه موقت کرمان در هشتمین شب از برنامه های رواق رضوی در جوار قبور مطهر شهدای گمنام کرمان، زندگی کریمانه را دستاورد انسان از دهه کرامت دانست.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، هشتمین شب از برنامه های «رواق رضوی» همراه با قرائت دعای کمیل در محل موزه دفاع مقدس به همت مسئولین امور فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان برگزار شد.
در این مراسم که با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و سلام و صلوات خاصه امام مهربانی ها آغاز شد، حجت الاسلام عسکری ضمن بیان مباحث کرامت از دیدگاه قرآن کریم، زندگی همراه با عزت و کرامت و دور از خواری و ذلت را بعنوان یکی از جلوه های جمیل سیره رضوی دانسته و این امر را بهترین درس از دهه کرامت عنوان می کند.
عسکری بر اساس آیات قرآن کریم موارد کریمانه خلقت را چنین تصریح کرد: خداوند معلم و مربی کریم و پیغمبر او نبی مکرم اسلام و همچنین کتاب او "قرآن کریم" و رحمت و مغفرت او کریمانه و بزرگمنشانه است.
وی ادامه داد: هدف از آفرینش انسان، عفو و رحمت خداوند نسبت به بندگانش است و این درسی است که رب الکریم بر بندگانش عرضه داشته تا بخشش و کرم را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
وی با بیان سیره کریمانه رضوی و بر اساس فرمایشات حضرت علی(ع) افزود: هرکس که خود را از گناه حفظ کند و خواری و ذلت آتش جهنم را از خود دور کند بیشترین بهره را از دنیا و زندگی خود برده است.
عسکری در پایان با بیان الطاف کریمانه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س)، مصادیق کریمانه زیستن را به شیعیان توصیه کرد.
گفتنی است قرائت دعای پر فیض کمیل توسط ذاکر اهل بیت(ع) آقای منصوری مسئول بسیج مداحان استان کرمان حسن ختام این برنامه بود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود