وحید یامین‌پور:

آستان قدس رضوی حلقه وصل تشکل‌های فرهنگی در کشور است

۱۳۹۶/۱۰/۰۹ - ۱۴:۵۶
یک فعال فرهنگی گفت: آستان قدس رضوی حلقه وصل تشکل‌های فرهنگی و انقلاب در کشور است.
وحید یامین‌پور در گفتگوی اختصاصی با آستان نیوز، ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: مخاطبان اجلاسیه جوانان رضوی و تشکل‌های همکار با آستان قدس رضوی که به عنوان بازوهای آستان قدس رضوی در کشور در حال فعالیت هستند، جوانانی‌ هستند که توفیق داشته‌اند با تشکیل تیم‌های ویژه آرمان‌های خود را دنبال کنند.
وی کار تشکیلاتی را افزایش دهنده تأثیرگذاری و عمق فعالیت‌های فرهنگی در کشور دانست و گفت: ده نفر که به طور انفرادی فعالیت می‌کنند، اگر با هم جمع شوند، فعالیت‌شان به لحاظ میزان و گستره اثرگذاری ضریب می‌یابد.
این فعال فرهنگی اظهار کرد: یکی از ایرادهایی که به فعالان فرهنگی کشور وارد است این است که در تمام سال های پس از انقلاب گویی ما هنوز به شیوه‌های پیش از انقلاب در حال انجام فعالیت های فرهنگی هستیم؛ یعنی تک‌چهره‌‍‌ها و مبلغان انفرادی که به مناطق گوناگون اعزام و فعالیت‌های فرهنگی را از سر می‌گیرند.
یامین‌پور هم‌چنین بیان کرد: رقیب و جبهه‌ مقابل ما و در حقیقت دشمنان ما به طور کاملا تشکیلاتی در حال اثرگذاری و دین‌زدایی هستند و گزاره های منفی خود را علیه سبک زندگی، عقاید و گرایش‌های سیاسی و مواضع انقلابی ما صادر می‌کنند. بنابراین در این زمینه به نظر می‌رسد که باید وارد فاز جدیدی شویم.
وی با تأکید بر اینکه دشمن در حال انجام فعالیت‌های وسیع منفی است و باید تمهیدی برای مقابله اندیشیده شود، تصریح کرد: وقتی از کار فرهنگی یا امر تبلیغ سخن به میان می‌آوریم، مخاطب خود را عموم مردم فرض می کنیم، بنابراین نمی توانیم به فعالیت های جزئی و گوشه‌گیرانه و انزواطلبانه اکتفا کنیم؛ در حقیقت باید دانست که فرصت نداریم و شتاب تحولات و حجم فعالیت های جبهه دشمن به حدی زیاد است که باید در مقابلشان فعالیت مناسبی بروز دهیم و این امر تنها از مسیر کار تشکیلاتی عبور می‌کند.
این مستندساز انقلابی به سخنان مقام معظم رهبری و تأکید ایشان به گسترش کار تشکیلاتی ذیل عنوان جناح مومن انقلابی یا گروه های خودجوش انقلابی اشاره کرد و متذکر شد: اگر از این مسیر و کانال فعالیت های خود را ساماندهی نکنیم، با مبارزات تن به تن و با فعالیت های انفرادی صحنه را واگذار خواهیم کرد.
وی ادامه داد: این امر در حالی است که مفهوم و سازمان ولایت، اصولا مفهومی تشکیلاتی است و از طرفی، اساسا شیعه یک حزب تشکیلاتی است که توسط ولایت سازماندهی می‌شود و وقتی ما چنین ظرفیت تاریخی و دینی داریم، انتظار می‌رود که بهتر از رقبا کار تشکیلاتی انجام دهیم.

قرارگاه فرهنگی تشکل‌های جوان کشور
یامین‌پور تبیین کرد: با توجه به ارادتی که عموم جریان های فرهنگی و فکری در کشور به حضرت رضا(ع) دارند، ظرفیت مناسبی وجود دارد که آستان قدس رضوی مانند یک نخ تسبیح مجموعه‌ای از این تشکل‌ها را گرد هم آورد. در حقیقت باید آستان قدس رضوی را در نقش یک قرارگاه و یک ستاد متمرکز موفق تلقی کنیم که نقش یک میزبان و برادر پشتیبان را به خوبی ایفاء می‌کند.
وی با بیان اینکه مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی از مسیر نفوس تربیت شده عبور می کند، گفت: مهم‌ترین کار فرهنگی تشکیلاتی که باید انجام شود همین تربیت نفوس است، چرا که مربی و تربیت شده ذیل عنوان جوان مومن انقلابی قرار می‌گیرند.
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود