با حضور تولیت آستان قدس رضوی؛
فرهنگسرای امام رضا(علیه‌السلام) در شهرستان سبزوار افتتاح شد
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۷:۰۳
فرهنگسرای امام رضا(علیه‌السلام) در شهرستان سبزوار با حضور تولیت آستان قدس رضوی افتتاح شد.
به گزارش آستان نیوز، معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس رضوی شامگاه دوشنبه 27 دی ماه در این آیین افتتاحیه از اجرای 26 پروژه افزایش فضای کتابخانه‌ای از سوی آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: طراحی فرهنگسرای امام رضا(علیه‌السلام) سبزوار توسط سازمان عمران و توسعه خراسان و بر اساس معماری ایرانی و اسلامی اجرایی شده است. همچنین در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی تمام مواد، مصالح و تجهیزات به کار رفته در آن نیز ایرانی است.
مهندس خلیل اکبری با بیان اینکه بر اساس منویات رهبری معظم و منشور هفتگانه آستان قدس رضوی توسعه فضاهای فرهنگی مورد توجه قرار دارد، تصریح کرد: فرهنگسرای امام رضا(علیه‌السلام) یکی از اقداماتی است که در راستای افزایش فضای کتابخانه‌ای در زمینی به مساحت 12هزار و 300 متر مربع احداث شده است.
وی با اشاره به اهدای زمین فرهنگسرای امام رضا(علیه‌السلام) از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر سبزوار، خاطرنشان کرد: زیربنای این فرهنگسرا 3500 متر مربع بوده و عملیات اجرای آن از سال 90 شروع و افزون بر 9 میلیارد تومان از منابع مالی آستان قدس رضوی برای اجرای آن هزینه شده است.
معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس رضوی با بیان اینکه سالن آمفی تئاتر با مساحتی حدود 500 مترمربع و ظرفیت 420 نفر، 2 قرائت‌خانه مستقل خواهران و برادران به مساحت 1100 متر مربع، کلاس های درس و فضاها و نگارخانه های فرهنگی با زیربنای 550 مترمربع از دیگر ویژگی‌های این فرهنگسراست، عنوان کرد: ابتدا در سال 90 بنا بر آن بود که این فرهنگسرا در زمینی به مساحت 2500 مترمربع و با بودجه کمتری اجرایی شود که در بازنگری‌های انجام شده مساحت پروژه افزایش یافت و تغییراتی برای بهبود طرح صورت گرفت.
 
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید