از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی؛

برگزیدگان مسابقه مسافران نورالهدی اعلام شد

۱۳۹۶/۰۷/۱۵ - ۱۵:۰۰
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: بیش از 5 هزار نفر در بخش های مختلف مسابقه مسافران نورالهدی شرکت کردند که به سه نفر از برگزیدگان برتر کمک هزینه سفر به کربلای معلی اعطا و 200 اثر شایسته تقدیر اعلام شد.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید جلال حسینی با اعلام این خبر اظهار کرد: فراخوان مسابقه مسافران نورالهدی از اوایل ماه مبارک رمضان امسال توسط شبکه مخاطبین نورالهدی حرم مطهر رضوی در اداره ارتباطات و اطلاع رسانی آغاز شد.
وی افزود: ماهیت این مسابقه، جمع آوری خاطرات زائرین و مجاورین حرم مطهر رضوی در قالب های دلنوشته ، خاطره ، داستان ، نقاشی و عکس بود و شرکت کنندگان در این مسابقه خاطرات به یادماندنی خود یا اقوام و دوستان خود را از زیارت حرم مطهر رضوی در قالب های فوق ارسال کرده و در این مسابقه فرهنگی شرکت کردند.
حسینی گفت: این خاطرات می توانست یکی از خاطرات به یادماندنی مادربزرگ ها و پدربزرگ ها یا سایر اقوام و دوستان شرکت کنندگان باشد که با بیانی تازه نقل قول شده و یا تصاویری جذابی که از زیارت های گذشته به یادگار داشتند را میتوانستند در قالب این مسابقه ارسال نمایند .
وی افزود: امکان ارسال آثار از طریق پست،کانال های تلگرامی و صفحه ویژه مسابقه مسافران نورالهدی در سایت razavi.aq.ir  برای شرکت کنندگان فراهم بود.
حسینی گفت: بیش از 5 هزار نفر در بخش های مختلف این مسابقه شرکت کردند که در مرحله اول ، از بین این آثار 200 اثر توسط گروه ارزیابان  شایسته تقدیر اعلام شد و برای داوری نهایی و انتخاب برگزیدگان هر بخش به مرحله بعدی داوری  راه یافتند.
وی با بیان اینکه در این مرحله داوران تخصصی هر بخش آثار را مورد بررسی قرار داده و در سه قالب آثار مکتوب، عکس و نقاشی، منتخبین را اعلام کردند، تصریح کرد: از مخاطبین خارج از کشور نیز آثاری دریافت شده بود که راه یابی اثر خانم فاطمه حمیصی از پاریس، به بخش 45 نفر برگزیده این مسابقه نمونه ای از آنها میباشد.
حسینی افزود: در بخش آثار مکتوب ؛کوثر جنتی از کرج ، در بخش عکاسی؛ فائزه عسگری دهستانی از بندر عباس و در بخش نقاشی؛ زکیه کلاته عربی از مشهد نفرات برگزیده شدند که با اعطای کمک هزینه سفر به کربلای معلی از ایشان تقدیر شد.
وی ابراز کرد: همچنین از بین 200 نفر شایسته تقدیر این مسابقه، برای 45 نفر بعنوان برگزیدگان در بخش های مختلف هدایای متبرک  و ارزنده ای ارسال خواهد شد و به برگزیدگان ساکن مشهد مقدس ژتون غذای متبرک حرم مطهر رضوی تعلق گرفت.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: شبکه مخاطبین نورالهدی یک شبکه ارتباط پایدار فرهنگی با زائرین در حرم مطهر رضوی است که با هدف استمرار ارتباط فرهنگی با زائرین شکل گرفته است و با بیش از 95 هزار مخاطب کودک ، نوجوان و جوان یکی از پرمخاطب ترین شبکه های تعاملی فرهنگی در سطح کشور  محسوب می شود.
یاد آوری می شود؛ ثبت نام در شبکه مخاطبین نورالهدی برای علاقه مندان در سنین 7 الی 19 سال از طریق بخش ثبت نام نورالهدی در سایت razavi.aqr.ir  و یا مراجعه به لینک کوتاه شده  Yon.ir/nurr8  برای علاقمندان در سراسر کشور امکان پذیر است.
 
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید