به همت مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک،

نشست «چگونگی شكل‌گيری موزه و جايگاه موزه‌داران در فرانسه» در تهران برپا می‌شود

۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۶:۱۱
نشست پژوهشی «چگونگي شكل‌گيری موزه و جايگاه موزه‌داران در فرانسه» در کتابخانه و موزه ملی ملک بزرگترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران برپا می‌شود.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، این نشست با حضور و سخنرانی «هانا شيدياك» موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک‌(موزه مردم‌شناسی) پاریس، چهارشنبه 21 فروردين 1398 ساعت 14 برگزار خواهد شد.
از عموم علاقه‌مندان به‌ویژه موزه‌داران برای حضور در این نشست فرهنگی در مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک که نخستین موزه وقفی- خصوصی کشور به‌شمار می‌رود، دعوت به عمل می‌آید.
بخش پژوهش و آموزش این مؤسسه هر ساله نشست‌ها و کارگاه‌های مختلف پژوهشی و آموزشی را در راستای اشاعه فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی، معرفی نفایس کتابخانه‌ای و موزه‌ای کشور و حفظ تاریخ و تمدن ایران زمین با دعوت از محققان و کارشناسان برجسته داخلی و خارجی برگزار می‌کند.
کتابخانه و موزه ملی ملک توسط حاج حسین آقا ملک بزرگترین واقف معاصر ایران در سال 1316 خورشیدی بر حرم مطهر رضوی وقف شده است و در حال حاضر به نشانی تهران، خیابان امام خمینی، سردر باغ ملی(خیابان ملل متحد)، پذیرای فرهنگ‌دوستان است.
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فعالیت‌های پژوهشی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به وب‌سایت مؤسسه به نشانی «malekmuseum.org» مراجعه کنند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود