در ویژه برنامه طب‌المعصومین(ع) عنوان شد؛

غذاهای تند، هندی و فست فودی، باعث آسم می‌شود

۱۳۹۳/۰۹/۱۰ - ۱۷:۴۵
یک کارشناس طب اسلامی گفت: غذاهای تند، هندی، سرخ کردنی و فست فودی برای همه بد و مضر است و باعث آسم و سرطان ریه می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید حسن ضیایی در ویژه برنامه «طب المعصومین(ع)» که با حضور عموم زائران پس از نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با موضوع آسم در کودکان و بزرگسالان سخنرانی کرد.
وی با بیان اینکه برای آسم 16 راه درمانی وجود دارد، بیان کرد: هیدروکربن، شوینده‌ها، استون، رنگ مو و سفید کننده‌ها باعث آسم می‌شود و شخصی که دچار بیماری آسم است باید از آن‌ها پرهیز کند.
حجت الاسلام ضیایی گفت: در آپارتمان‌ها باید مقداری پنجره باز باشد و برای جریان هوا در منزل، هواکش‌های سرویس بهداشتی، آشپزخانه و حمام روشن باشد، زیرا گرد و غبار منزل، جاروبرقی، روغن سرخ‌کردنی و بخاری باعث تشدید آسم در کودکان و بزرگسالان می‌شود.
به گفته این محقق و پژوهشگر طب اسلامی، در آپارتمانی که فضای تهویه مناسب هوا وجود نداشته باشد، ضریب بیماری سینه، ریه و بیماری‌های قلبی و عروقی بالا می‌رود.

درمان آسم
وی در ادامه برای درمان آسم، افزود: در وعده‌ی غذایی صبحانه، خوردن عسل آویشن مخلوط با شیر و خوردن جوشانده برگ بالنگ در هر هشت ساعت برای بیماران آسمی بسیار مفید است.
این کارشناس طب اسلامی گفت: خاک‌های اسباب بازی، ضد آسم نیست و برخی از رنگ‌های موجود در آن باعث آب مروارید چشم می‌شود.
ضیایی با اشاره به اینکه افراد در برخی از فصول سال آلرژی تنفسی و سرفه‌ای دارند، ادامه داد: آلرژی‌های سرفه‌آور در تابستان، با خیار بوته‌ای و زکام‌های زمستانی با خوردن عسل عناب یا مخلوط عسل انگبین با دم کرده عناب درمان می‌شود.
این کارشناس طب اسلامی درباره افراد دیابتی ابراز کرد: هویج زرد، میوه گیلاس، گلابی تازه و رسیده و آلو بخارا گلوکز و قند خون را بالا نمی‌برد و برای افراد دیابتی مفید است.
وی اضافه کرد: سبزی خرفه، تخم خرفه، کاهو، کرفس، شلغم و قره‌قاط زرد، دیابت را پایین می‌آورد.
گفتنی است سلسله جلسات «طب المعصومین(ع)» هر هفته شنبه‌ها پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید حسن ضیایی از محققان و پژوهشگران طب اسلامی در حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود