با حضور امام جمعه بهبهان؛

آیین تجلیل از «خادمان» و «موکب داران» رضوی در شهرستان بهبهان برگزار شد

۱۳۹۵/۰۹/۲۵ - ۱۶:۳۴
همزمان با هفته وحدت و ایام میلاد رسول اعظم اسلام(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) رئیس مذهب تشیع، آیین تجلیل از خادمان و موکبداران رضوی در دفتر امام جمعه شهرستان بهبهان برگزار شد.
به گزارش آستان نیوز، در ابتدای این مراسم که با تلاوت دلنشین آیاتی از کلام الله مجید شروع شد، حجت الاسلام والمسلمین عظیمی فر به بیان گزارشی از برگزاری آیین سنتی مذهبی پیاده روی مردم شهرستان بهبهان تا قدمگاه امام رضا(ع) پرداخت.
در ادامه این مراسم آیت الله سید قدرت الله ناصری؛ امام جمعه بهبهان ضمن تجلیل از این آیین باشکوه گفت: آیین پیاده روی قدمگاه امام رضا(ع) اثرات فرهنگی قابل توجهی در شهرستان بهبهان دارد.
در ادامه این مراسم، آیین تجلیل از «خادمان» و «موکبداران» رضوی در شهرستان بهبهان برگزار و هدایایی متبرکی نیز به رسم یادبود و قدردانی اهدا شد.
شایان ذکر است؛ آیین سنتی مذهبی پیاده روی تا قدمگاه که به عنوان طولانی ترین و باشکوه ترین آیین رضوی جنوب کشور شناخته می شود؛ همه ساله با حضور هزاران نفر از مردم شهرهای بهبهان، منصوریه و روستاهای اطراف به طول 13 کیلومتر برگزار می شود و صحنه های ماندگاری از عشق و ارادت مردم این سرزمین به امام هشتم(ع) را متجلی می کند.

گفت و گوی مرتبط:
- ثبت جهانی جاده ولایت

ویژه نامه مرتبط:
ویژه نامه چندرسانه ای «جاده ولایت»
- گزارشی از بزرگترین پیاده روی جنوب کشور«تا قدمگاه»


 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود