در ویژه برنامه طب‌المعصومین(ع) عنوان شد؛

شیر دادن کودک، بیش از 10 فایده برای مادر دارد

۱۳۹۳/۰۷/۲۷ - ۱۸:۵۶
یک کارشناس طب اسلامی گفت: شیر دادن کودک، بیش از 10 فایده برای مادر دارد و باعث رشد صحیح جسمی و روحی کودک می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدحسن ضیایی در ویژه برنامه «طب المعصومین(ع)» که با حضور عموم زائران پس از نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با موضوع مراقبت‌ها و توصیه‌های شیردادن به فرزند، سخنرانی کرد.
وی با بیان اینکه شیر دادن برای مادر فواید زیادی دارد، بیان کرد: شیر دادن به فرزند برای مادر بیش از 10 فایده دارد که شامل پیش‌گیری از سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان تخمدان و کم خونی می شود.
ضیایی گفت: شیر دادن به فرزند باعث کمتر و قطع شدن خون‌های بعد از وضع حمل مادر شده و از درد سینه، استرس، انسداد مجاری شیر، اضطراب و دلهره جلوگیری می‌کند.
وی در ادامه افزود: شیر دادن باعث نشاط مادر شده و از عدم اعتماد به نفس و عدم آرامش خاطر جلوگیری می‌کند.

تصورهای مادران از شیر ندادن
این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه برخی از مادران از شیر دادن به فرزند تصورهای باطلی دارند، اظهار داشت: رقیق بودن و کم بودن شیر توجیه مناسبی برای شیر ندادن به فرزند نیست و شیر خشک به هیچ‌وجه جای شیر مادر را برای فرزند نمی‌گیرد.
این کارشناس طب اسلامی گفت: در شیر مادر پروتئین‌هایی است که هرگز در شیرخشک یافت نمی‌شود.
ضیایی درباره زیاد شدن شیر مادر، اظهار کرد: کاهو پخته، سبزی ریحان، مغز خام بادام شیرین و انار شیرین باعث زیاد شدن و بهتر شدن شیرمادر می‌شود.
این کارشناس طب اسلامی با اشاره به اینکه شیر مادر تاثیرات فراوانی بر فرزند دارد، بیان کرد: شیر مادر به رشد طبیعی و هم‌گون‌ شدن آرواره‌های کودک کمک کرده و ضریب هوشی کودک را نیز بالا می‌برد.
وی اضافه کرد: شیر دادن مادر به فرزند باعث می‌شود تا فرزند دچار نگرانی و استرس دائمی نشده و حس اعتماد به نفس بالایی داشته باشد.
به گفته ضیایی نرم‌خویی، رفتار مثبت، روابط عمومی ایده‌آل و آرامش از دیگر آثار کودکی است که از شیر مادر تغذیه می‌کند.
گفتنی است سلسله جلسات «طب المعصومین(ع)» هر هفته شنبه‌ها پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید حسن ضیایی از محققان و پژوهشگران طب اسلامی در حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است.
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود