در 10 ماه نخست سال 97 صورت گرفت،

 توزیع ۵ هزار سبد غذایی بین محرومان استان چهارمحال و بختیاری 

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۴:۲۰
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان چهارمحال و بختیاری به توزیع 5 هزار سبد غذایی بین خانواده‌های نیازمند در 10 ماه نخست سال جاری خبر داد.
بهروز مردانی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز ابراز کرد: به همت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی و مشارکت خیران 5 هزار سبد غذایی در 10 ماه نخست سال جاری تهیه و بین خانواده‌های نیازمند در استان توزیع شد.
وی با بیان اینکه تاکنون 3 هزار نفر در استان چهارمحال و بختیاری برای خادمیاری رضوی ثبت نام کردند، گفت: از این تعداد یک هزار و ۸۰۰ نفر پذیرش و موفق به دریافت کد خادمیاری شده‌اند.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: خادمیاران نه تنها می‌توانند در حرم حضور یافته و خادم حرم شوند بلکه می‌توانند در شهر و روستای خود در زمینه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی، سلامت  و... خدمت کنند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۳ کانون خادمیاری تخصصی موضوعی در این استان تشکیل شده است، اظهار کرد: این کانون‌ها در زمینه‌های تخصصی سلامت، فنی و مهندسی، علمی، فرهنگی، دینی و سایر موضوعات مرتبط با خادمیاری فعالیت می‌کنند.
مردانی‌نژاد تشکیل کانون‌های محله‌ای را یکی از برنامه‌های مهم این نمایندگی برشمرد و افزود: تلاش داریم تا پایان این ماه بتوانیم در تمام شهرهای استان یک کانون محله‌ای فعال کنیم. همچنین تلاش می‌کنیم این کانون‌ها را در روستاهای بالای ۲۰ خانوار نیز محقق کنیم.
وی کمک به محرومان و مستضعفان را از دیگر محورهای فعالیت نمایندگی‌های آستان قدس رضوی در استان دانست و عنوان کرد: در همین راستا از ابتدای امسال۳ هزار و ۶۰۰ بسته لوازم التحریر و تعداد زیادی کارت هدیه برای کمک به بیماران سرطانی و محروم در سطح استان توزیع شده است.
سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: همچنین از ابتدای سال جاری تا کنون ۵ هزار و ۶۰۰ زائر اولی از استان به مشهد مقدس اعزام شده‌اند.
وی با بیان اینکه در برنامه نمایندگی‌ها یک روستا به عنوان روستای هدف در آستان شناسایی و کلیه امور عمرانی و فرهنگی آن توسط دفتر نمایندگی صورت می‌گیرد، گفت: در استان ما دهستان شلیل در شهرستان اردل به عنوان دهستان هدف، جهت محرومیت‌زدایی انتخاب شده است. تاکنون خدمات عمرانی، فرهنگی و پزشکی متنوعی توسط خادمیاران رضوی به مردم این دهستان ارائه شده است.
مردانی‌نژاد جذب وقف و نذر برای انجام امور خیر را از دیگر اهداف این نمایندگی برشمرد و خاطرنشان کرد: در حالی که مردم استان ارادت ویژه‌ای به امام هشتم دارند، اما تاکنون در این حوزه وقف و یا نذری در استان به ثبت نرسیده است، که انتظار می‌رود در این خصوص خیران عنایت بیشتری داشته باشند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود