به همت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ایلام

38 موکب اربعین در ایلام برپا شد

۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۱۹:۰۹
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ایلام از برپایی 38 موکب برای پذیرایی زائران اربعین حسینی در این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، علی‌اصغر شریفی‌راد سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ایلام با بیان اینکه در ایام اربعین حسینی بیش از 3 میلیون زائر برای تشرف به کربلا از مرز مهران عبور می‌کنند، گفت: دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ایلام 38 موکب برای خدمت‌رسانی به زائران در شهرستان‌های ایوان، چرداول، بهدوران، ملک شاه، دره شهر و مهران برپا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: در این موکب‌ها بیش از یک هزار خادمیار رضوی و 2 هزار نفر از مردم عادی به صورت شبانه روزی به زائران اباعبدالله(ع) خدمت‌رسانی می‌کنند.
شریفی‌راد ادامه داد: همچنین برای خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر به زائران حسینی 180 آشپرخانه خانگی در زمینه پخت غذا به ما کمک و یاری می‌کنند.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ایلام تصریح کرد: 80 مسجد و حسینیه شهر ایلام نیز برای استقرار و استراحت زائران آماده شده است.
لازم به یادآوری است، مرز مهران با ۲۸۰ کیلومتر فاصله تا کربلا به‌عنوان نزدیک‌ترین و مهم‌ترین مرز زمینی به حرم سیدالشهدا(ع) است و در ایام اربعین بسیاری از زائران برای تشرف به کربلا از مرز مهران عبور می‌کنند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود