تا پایان سال 97 محقق می‌شود؛

اعزام بیش از 9000 زائر محروم کرمانی به بارگاه مطهر امام رضا(ع)

۱۳۹۷/۰۷/۱۰ - ۱۶:۴۸
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان از پیش بینی تشرف بیش از 9 هزار زائر محروم و نیازمند استان کرمان به مشهد مقدس تا پایان سال 97 خبر داد.
سید حسین صابری در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، با اشاره به اقدامات دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان برای تشرف زائران زیارت اولی محروم به بارگاه منور رضوی، عنوان کرد: در نیمه نخست سال جاری بیش از 3 هزار و 570 زائر در قالب 65 کاروان مهر درخشان رضوی به مشهد مقدس مشرف شدند که 36 کاروان مخصوص دانش‌آموز نیازمند و زیارت اولی بوده است.
صابری با اشاره به اینکه در سال 96 نزدیک به 9 هزار و ۳۰۰ زائر زیارت اولی از استان کرمان به مشهد مقدس و حرم مطهر رضوی اعزام شدند، گفت: اعزام زائران در سال 97 نیز با سهمیه‌ای بالغ بر 9 هزار نفر ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه به برخی از فعالیت‌های این دفتر نمایندگی در شش ماهه نخست سال جاری اشاره و اظهار کرد: در این ایام بیش از 4 هزار و 300 نفر با مراجعه به سایت آستان قدس رضوی در سامانه خادمیاری ثبت نام کردند که برای یک هزار و 586 نفر از آنها کلاس‌های آموزشی، ضمن خدمت و توجیهی برگزار شد.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان افزود: اهدای کارت‌ هدیه به ایتام سادات، بیماران محروم و صعب العلاج، توزیع یک هزار و 872 سبد غذایی، مشارکت در برگزاری مراسم افطاری در 10 نقطه استان و ... بخشی از فعالیت‌‌های این دفتر نمایندگی در نیمه نخست سال جاری است.
صابری در ادامه از ثبت نام 115 زوج نیازمند در طرح «یاس کبود» خبر داد و افزود: این طرح در راستای کمک به زوجین محروم و نیازمند در استان برای تأمین جهیزیه در استان در حال اجراست.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان با بیان اینکه این استان رتبه سوم طرح «زندگی به سبک رضوی» در کشور را دارد، گفت: در این طرح تعداد 618 زوج کرمانی ثبت نام کرده‌اند که طی آن کلاس‌های مشاوره خانواده از طریق کانون تخصصی امور بانوان و با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود