در ویژه برنامه طب‌المعصومین(ع) عنوان شد؛

قطره استامینوفن باعث بیماری «کبد چرب» می‌شود

۱۳۹۳/۰۹/۱۷ - ۱۸:۳۰
یک کارشناس طب اسلامی گفت: قطره و قرص استامینوفن، باعث بیماری «کبد چرب» در نوزادان و بزرگسالان می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدحسن ضیایی در ویژه برنامه «طب المعصومین(ع)» که با حضور عموم زائران پس از نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با موضوع تب و بی‌قراری در کودکان سخنرانی کرد.
وی با ابراز اینکه عسل، فواید درمانی زیادی دارد، بیان کرد: هنگام بی قراری و گریه شدید کودکان، عسل آویشن را با آب سیب تازه، مخلوط کرده و به مقدار 5 قطره در دهان کودک بریزید.
حجت الاسلام ضیایی با اشاره به اینکه قطره و یا قرص استامینوفن باعث بیماری کبد چرب می‌شود، گفت: مادران شیرده با مصرف بیش از اندازه این قرص، احتمال بیماری زردی و چربی کبد در نوزادان را بیشتر می‌کنند.
وی درباره درمان تب بعد از واکسن، افزود: هر هشت ساعت یکبار، یک قاشق چایخوری برای درمان تبی که بعد از زدن واکسن در نوزاد ایجاد می‌شود مفید است.
این کارشناس طب اسلامی گفت: مخلوط عسل با آب تازه سیب، دردهای ناشی از سرماخوردگی، اشک ریزی، درد‌های استخوانی و بی‌حالی را از بین می‌برد.
ضیایی با اشاره به اینکه پنی‌سیلین دارای عوارض زیادی است، ادامه داد: مخلوط آبِ شلغم بخارپز با عسل، برای از بین بردن عفونت‌های سرماخوردگی مفید بوده و بهترین جایگزین برای پنی‌سیلین است.
این کارشناس طب اسلامی با بیان اینکه آب سیب تازه، تب بزرگسالان را نیز کاهش می‌دهد، ابراز کرد: گذاشتن 20 دقیقه، مخلوط برگ حنا با سرکه طبیعی سیب، در کف پا، به طور قابل توجهی تب را کاهش می‌دهد.
وی اضافه کرد: برای بهتر شدن تاول‌های ناشی از پوشک نوزادان، می‌توان محل تاولها را با جوشانده برگ درخت بلوط، شست و شو داد.
گفتنی است سلسله جلسات «طب المعصومین(ع)» هر هفته شنبه‌ها پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید حسن ضیایی از محققان و پژوهشگران طب اسلامی در حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است.
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود