در ویژه برنامه طب‌المعصومین(ع) عنوان شد؛

شیر دادن با شیشه شیر، برای کودک ضرر دارد

۱۳۹۳/۰۸/۱۹ - ۱۷:۵۴
یک کارشناس طب اسلامی با بیان اینکه شیر خشک برای کودک ممنوع است، گفت: شیر دادن با شیشه شیر و پستانک برای دندان، لثه، زبان و فک کودک ضرر دارد و هویج زرد، سیب رسیده شیرین و ریشه گل ختمی بهترین وسیله برای خارش لثه‌های کودک است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدحسن ضیایی در ویژه برنامه «طب المعصومین(ع)» که با حضور عموم زائران پس از نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با موضوع مراقبت‌ها و توصیه‌های پس از زایمان سخنرانی کرد.
وی با بیان اینکه هنگام شیر دادن، فقط دگمه سینه داخل دهان کودک قرار بگیرد، بیان کرد: مادران در هنگام شیر دادن باید مراقب باشند تا سینه به طرز صحیح در دهان کودک قرار گرفته تا به همراه شیر،‌ هوا قورت داده نشود و کودک به دل پیچه و نفخ دچار نشود.
ضیایی گفت: در هنگام شیرخوردن، کودک باید روی پای مادر به حالت سراشیبی قرار بگیرد و شیر دادن به صورتی که مادر دراز کشیده باشد صحیح نیست.
این محقق و پژوهشگر طب اسلامی عنوان کرد: شیر دادن به طرز صحیح، از دردهای سینه، انسداد مجاری شیر، ترک برداشتن سر سینه مادر جلوگیری می‌کند.
وی در ادامه افزود: مادر باید هر دو ساعت حتما به کودک شیر دهد تا کودک به کاهش قند خون و ضعف شدید مواجه نشود.

درمان تب‌شیر
این کارشناس طب اسلامی گفت: برخی از مادران بعد از وضع حمل به «تب شیر»، مبتلا می‌شوند که خوردن آب سیب شیرین مخلوط با عسل برای آنها مفید است.
ضیایی با اشاره به اینکه خوردن آب سیب توسط مادران شیرده، از زردی کودک جلوگیری می‌کند، ادامه داد: خوردن خرمای تازه از کاهش قند خون جلوگیری و باعث ازدیاد شیر مادر می شود.
این کارشناس طب اسلامی با اشاره به اینکه خوردن کاهو پخته باعث ازدیاد شیر می شود، بیان کرد: زیره سبز در زیاد شدن شیر تاثیر دارد و باعث تقویت جسمی و روحی مادر بعد از زایمان می شود.
وی اضافه کرد: خوردن یک خوشه انگور در روز باعث ازدیاد شیر شده و از عفونت‌های بعد از زایمان جلوگیری می‌کند.
گفتنی است سلسله جلسات «طب المعصومین(ع)» هر هفته شنبه‌ها پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید حسن ضیایی از محققان و پژوهشگران طب اسلامی در حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود