9 هزار زائر اولی البرز به مشهد مقدس اعزام شدند / 160 کانون خادمیاری در استان فعال است

۱۳۹۷/۱۲/۰۲ - ۰۳:۳۷
معاون امور خادمیاری رضوی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 9 هزار نفر زائر اولی توسط این نمایندگی به زیارت بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) اعزام شده اند.
به گزارش آستان نیوز، مهدی قاضی خانی با بیان اینکه زائر اولی‌ها، از بین افراد نیازمند جامعه هستند گفت: این زائران به همت خادمیاران رضوی و با همکاری کانون های فرهنگی، هنری مساجد شناسایی می‌شوند.
وی با بیان اینکه 40 کانون تخصصی زائر اولی در استان فعال است، یادآور شد که استان البرز در اعزام زائر اولی ها به مشهد مقدس جزو استان های پیشرو می‌باشد.
معاون امور خادمیاری رضوی استان البرز به خدمات کانون های خادمیاری در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در البرز 14 کانون مرکزی برای پوشش تمام خادمیاران، 26 کانون موضوعی برای خدمات رسانی به محرومین و 120 کانون محلی نیز مسئولیت مهم اتصال خادم به محروم را برعهده دارند.
وی گفت: همچنین از ابتدای تشکیل نمایندگی آستان قدس رضوی در البرز از سال گذشته تا کنون 9 هزار و 300 نفر به عنوان خادمیار نام نویسی کرده اند.
قاضی خانی افزود: از این تعداد 6 هزار و 500 نفر خادمیار آموزش های اولیه بدو خدمت را دیده و به طور تقریبی پنج هزار نفر از آنان به عنوان خادمیار معرفی به حرم شده اند و مشغول خدمات رسانی در حرم رضوی هستند.
وی اضافه کرد: ارائه خدمات در بلوک پنج زائر شهر رضوی بر عهده خادمیاران البرزی است و هر 10 روز یکبار پنج نفر از این استان برای خدمتگزاری به زائر اولی‌ها به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.
معاون خادمیاری رضوی آستان قدس رضوی در استان البرز بیان داشت: خادمیاران علاوه بر خدمت به محرومان بر اساس تخصص و توان خود در 12نوبت طی سال در حرم مطهر رضوی به زائران امام هشتم(ع) خدمت می‌کنند.
قاضی خانی به یکی از برنامه های جدید و پیش روی این نمایندگی اشاره کرد و گفت: این برنامه با عنوان «رهرو انقلابی» در قالب آموزش ضمن خدمت برای خانواده ها برگزار می شود.
وی برگزاری آموزش ضمن خدمت سواد رسانه ای و فضای مجازی را از دیگر برنامه های اجرا شده عنوان کرد.
معاون خادمیاری رضوی آستان قدس رضوی در استان البرز با بیان اینکه یکی از اهداف تشکیل نمایندگی های آستان قدس رضوی در استان ها خدمات رسانی به محرومان می باشد، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 700 فقره اقلام برای خانواده های نیازمند تامین کرده ایم و 200 مورد تسهیلات به زوج های نیازمند پرداخت شده است.
قاضی خانی یادآور شد که اعزام سه روزه زوجین محروم به مشهد مقدس یکی دیگر از ابتکارات و خدمات این نمایندگی می باشد.
وی گفت: همچنین 80 پرونده اعطای وام کارآفرینی و اشتغال در دست بررسی است و پیش بینی می شود با اعطای این تسهیلات برای حدود 400 نفر اشتغالزایی انجام شود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود