فعالیت 43 ایستگاه فرهنگی باب الرضا(ع) در مبادی خروجی 19 استان کشور

۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ۱۶:۰۷
همزمان با ایام نوروز، آستان قدس رضوی با همراهی خادمیاران رضوی 43 ایستگاه فرهنگی باب الرضا(ع) را در 19 استان کشور ایجاد کرد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محسن بذرگری هاشمی دبیر ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی با اعلام این خبر گفت: همزمان با شروع تعطیلات نوروز، 43 ایستگاه فرهنگی باب الرضا(ع) فعالیت خود را در مبادی خروجی 19 استان کشور با همراهی تشکل‌های مردمی و خادمیاران رضوی آغاز کرده است.

تکمیل چرخه ارائه خدمت فرهنگی از مبدأ تا مبدأ
وی محوری‌ترین برنامه مراکز استان‌ها نسبت به مأموریت ابلاغی تکمیل چرخه ارائه خدمات فرهنگی به زائرین از مبدأ تا مبدأ را حضور فعال در پایانه‌های خروجی استان‌های مختلف به سمت مشهدالرضا (ع) ذکر کرد و افزود: با ایجاد ایستگاه‌های فرهنگی باب‌الرضا(ع) در مبادی خروجی استان‌ها حس حضور در مسیر و حرم مطهر رضوی از همان ابتدای حرکت برای زائرین تقویت می‌شود.
این مقام مسئول استان‌های آذربايجان شرقي، اصفهان، البرز، تهران، خراسان جنوبي، خراسان شمالي، خوزستان، زنجان، سمنان و سيستان و بلوچستان را استان‌هایی معرفی کرد که در آن‌ها ایستگاه‌های فرهنگی باب الرضا(ع) در حال فعالیت هستند.
وی ادامه داد: فارس، قم، كرمان، گلستان، گيلان، مازندران، مركزي، همدان و يزد از دیگر استان‌هایی است که در آن خادمیاران رضوی به استقبال و بدرقه زائران مشهد مقدس می‌روند.

استقبال و بدرقه زائران رضوی
وی با بیان اینکه مسیرهای منتهی به مشهد مقدس یکی از بیشترین زمان‌های حضور زائر را به خود اختصاص می‌دهد، خاطرنشان کرد: عموماً این مسیرها از برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی بهره چندانی ندارند، از این رو سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تلاش کرده است تا برنامه‌ریزی مناسبی را برای ایجاد ایستگاه و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و تبلیغی انجام دهد.
حجت‌الاسلام بذرگری‌هاشمی بدرقه و استقبال از زائران مشهدالرضا(ع)، اهدای بسته‌های متبرک، ارائه خدمات درمانی مانند پایش سلامت، ارائه خدمات تبلیغی و حضور مبلغان برای پاسخگویی به سوالات دینی زائران را برخی از برنامه‌های در حال اجرا در باب الرضاها معرفی کرد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود