همزمان با ششمین روز از محرم الحرام؛

اجتماع عظیم «احلی من العسل» در حرم مطهر رضوی برگزار شد

۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۱۷:۴۲
همزمان با ششمین روز از ماه محرم الحرام و روز بزرگداشت شهید نوجوان دشت کربلا حضرت قاسم بن الحسن(ع) اجتماع عظیم دانش‌آموزان حسینی با عنوان «احلی من العسل» در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
به گزارش آستان نیوز، در این مراسم که صبح امروز با حضور هزاران دانش آموز عزادار حسینی از نواحی مختلف آموزش و پرورش در صحن جامع رضوی برپا شد، مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) به اجرای مرثیه سرایی و عزاداری پرداختند و دانش‌آموزان عزادار در حالی که لباس عزا به تن و پرچم‌های سیاه و قرمز بر دوش داشتند، به سینه زنی و نوحه خوانی پرداختند و به یاد شهید نوجوان دشت کربلا اشک ماتم ریختند.
در این اجتماع پس از برگزاری مراسم نوحه خوانی و سینه زنی حجت الاسلام عباس فرازی نیا طی سخنانی به بیان ویژگی‌های حضرت قاسم بن الحسن(ع) و اهمیت تاسی نوجوانان امروزی از این شهید بزرگوار پرداخت.
فرازی نیا در این مراسم باشکوه از حضرت قاسم بن الحسن(ع) به عنوان نوجوانی رشید و شجاع که تابع امام زمان خود بود، یاد کرد و گفت: آن حضرت با سن کمی که داشت با شجاعت تمام به میدان جنگ رفت و تا آخرین قطره خون از امام زمان خود دفاع کرد.
لازم به ذکر است؛ مراسم «احلی من العسل» که در واقع یک گردهمایی بزرگ دانش‌آموزی است، همه ساله همزمان با ششمین روز ماه محرم به همت معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی و اداره آموزش و پرورش استان خراسان در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید