در ویژه برنامه طب‌المعصومین(ع) عنوان شد؛

خوردن انار، باعث شفافیت پوست می‌شود

۱۳۹۳/۰۸/۲۷ - ۱۷:۱۸
یک کارشناس طب اسلامی گفت: خوردن انار باعث شفافیت و سفید شدن پوست مادر و کودک شیرخواره می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدحسن ضیایی در ویژه برنامه «طب المعصومین(ع)» که با حضور عموم زائران پس از نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با موضوع توصیه‌های پس از زایمان و شیردهی سخنرانی کرد.
وی با بیان اینکه مادران باید در زمان شیردهی، خود را تقویت کنند، بیان کرد: شیره‌ انگور و شیره خرما برای مادر شیرده، مفید و از ضعف‌ مادر جلوگیری می‌کند و باعث ازدیاد شیر نیز می‌شود.
ضیایی گفت: خوردن مخلوط یک قاشق عسل با آب ولرم، و مصرف یک چهارم کاهوی متوسط در روز، باعث ازدیاد شیر مادر و تأمین آهن مورد نیاز فرزند می‌شود.
این محقق و پژوهشگر طب اسلامی درباره زخم‌های سینه در هنگام شیردهی، عنوان کرد: مادر در هنگام شیر دادن باید محل دهان کودک را با دستمال مرطوب پاک کند و دور سینه خود را نیز با دستمال تمیز کند تا بهداشت فرزند و مادر رعایت شود.
وی در ادامه افزود: برای ترمیم زخم‌های دور سینه، باید با روغن کنجد محل زخم را مالش داد تا زخم بهبود یابد.
این کارشناس طب اسلامی گفت: در دوران بارداری، مادر باید شکم خود را با روغن زیتون مالش دهد تا بعد از وضع حمل، آثار آن باقی نماند و بعد از وضع حمل نیز می‌توان بوسیله مالش با روغن زیتون و جوشانده آویشن جای زخم، و آثار قهوه‌ای رنگ بارداری را از بین ببرد.
ضیایی با اشاره به اینکه انار شیرین جای زخم وضع حمل را از بین می‌برد، ادامه داد: با خوردن انار باعث می‌شود تا پوست کودک شفاف و سفید شود.

درمان کمبود وزن کودک

این کارشناس طب اسلامی درباره درمان کمبود وزن کودک، بیان کرد: خوردن روزی 14 عدد بادام شیرین خام، باعث ازدیاد پروتئین شیر مادر شده و کمبود وزن کودک را درمان می‌کند.
وی اضافه کرد: مادران باید کودک را بیست دقیقه شیر دهند زیرا که شیر در 10 دقیق اول آبکی است و در 10 دقیق پایانی سرشار از پروتئین می‌باشد.
گفتنی است سلسله جلسات «طب المعصومین(ع)» هر هفته شنبه‌ها پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید حسن ضیایی از محققان و پژوهشگران طب اسلامی در حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود