.

دومین سالگرد شهید مدافع حرم علی اکبر زوار در حرم رضوی برگزار شد

دومین سالگرد شهید مدافع حرم علی‌اکبر زوار امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

1397/9/15 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، این مراسم امشب با حضور خانواده این شهید بزرگوار، 130 نفر از دانش آموزان مدرسه شاهد تهران، خادم‌یاران نوجوان حرم رضوی و دیگر زائران و مجاوران در پایگاه آداب زیارت شهید هاشمی نژاد برگزار شد.
در ابتدای این مراسم جلیل حسین‌زاده از قاریان حرم مطهر رضوی به قرائت قرآن پرداخت و در ادامه در مدح حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و شهدای مدافع حرم و هشت سال دفاع مقدس برنامه مدیحه سرایی اجرا شد.
در ادامه دومین سالگرد شهید مدافع حرم علی‌اکبر زوار، حسن باخِرَد راوی دفاع مقدس به خاطره‌گویی و روایت‌گری از عبادت و توسل رزمندگان دفاع مقدس و مدافع حرم پرداخت و بیان کرد: شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم خود را فدای راه ولایت کردند و به همه ما درس دفاع از ولایت دادند.
وی با اشاره به اینکه شهدای عزیز پیوسته اهل مبارزه با خواسته‌های نفسانی بودند، ابراز کرد: قاطبه شهدای هشت سال جنگ و مدافعان حرم، جوان‌هایی هستند که مانند دیگر جوانان دارای تمایلات مختلف نفسانی بودند اما ایشان در مکتب امام حسین(ع) و دفاع از ولایت، غلبه بر هوای نفس را آموخته بودند.
گفتنی است، در بخش پایانی این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم علی‌اکبر زوار، از 6 نفر از دانش آموزان مدرسه شاهد و 16 نفر از خادمان‌یاران نوجوان واحد خادم الشهدای حرم رضوی که در مسابقه عکاسیِ مراسم غبار روبی آرامگاه شهدا از بین 600 اثر، موفق به کسب امتیاز برتر شده بودند تجلیل و تقدیر به عمل آمد و از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی هدایایی به آنها اعطا شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.