.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی واعظ‎ موسوی:

نیکو سخن گفتن در خانه، آرامش را برای خانواده به ارمغان می‌آورد

خطیب حرم مطهر رضوی گفت: در خانواده‌ای که اعضای آن با یکدیگر نیکو سخن می‌گویند یقینا آرامش و عشق در آن زندگی موج می‌زند.

1397/9/15 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام سیدمهدی واعظ ‎موسوی در ویژه برنامه فرهنگی-تبلیغی حرم مطهر رضوی که امشب بعد از نماز مغرب و عشاء با موضوع ارتباط کلامی در خانواده در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، عنوان کرد: ارتباط بین زوجین یک امر مهم به‌شمار می‌رود که متاسفانه برخی از زوج‌های جوان با مباحث آن آشنا نیستند، لذا اکنون شاهد اختلافات متعدد خانواده‌ها و طلاق هستیم در حالی که با کمی صبر و حوصله و یک آموزش کوچک خیلی از این مشکلات حل می‌شود.
وی ادامه داد: به طورکلی زندگی وقتی شیرین می‌شود که اعضای خانواده با یکدیگر با خوش‌رویی صحبت و از الفاظ محترمانه و محبت‌آمیز استفاده کنند.
خطیب حرم امام رضا(ع) اظهار کرد: نمونه خوب و نیکو سخن گفتن با اعضای خانواده در احادیث و روایات اهل بیت(ع) متعدد بیان شده است، به عنوان مثال رسول گرامی اسلامی(ص) وقتی می‌خواستتند حضرت زهرا(س) را صدا بزنند از الفاظ «فداها ابوها» یا «قره العینی» استفاده می‌کردند.
وی افزود: متاسفانه برخی از والدین به علت صحیح و نیکو صحبت نکردن با فرزندانشان، زمینه بی‌دینی را در نوجوان خویش ایجاد می‌کنند.
واعظ موسوی گفت: اگر می‌خواهیم فرزندان‌مان اهل نماز و دین شوند با آنها محترمانه و با محبت صحبت کنیم، برخی از جوانان به دفاتر مشاوره مراجعه می‌کنند و پیوسته شکایت از والدین دارند، ریشه اغلب شکایت‌ها هم به خاطر عدم احترام به یکدیگر است.
وی تاکید کرد: در خانواده‌ای که پدر با همسر و فرزندان نیکو سخن می‌گوید یقینا آرامش و عشق در آن زندگی موج می‌زند.
گفتنی است، در ادامه، دعای کمیل توسط مداحان و ذاکران قرائت و صوت و تصویر آن به صورت سراسری در صحن‌ها و اماکن متبرکه پخش شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.