.

دکتر حامدرضا جعفرزاده،

بیماری‌های عروق کرونر درصد زیادی از جامعه را درگیر کرده است

یک متخصص قلب و عروق گفت: درصد زیادی از جامعه مبتلا به بیماری‌های عروق کرونر هستند.

1397/9/15 پنجشنبه

دکتر حامدرضا جعفرزاده در دومین کنگره بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا که در بیمارستان رضوی در حال برگزاری است، در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: بيماري قلبی و عروق يكي از علل عمده مرگ و مير در ميان زنان و مردان است و تاكنون عوامل خطر متعددي از جمله سن، چاقي، بالا بودن فشار خون، ديابت، مصرف سيگار در ابتلا به اين بيماري مؤثر شناخته شده است.
وی افزود: گرفتگی عروق کرونر بیماری شایعی است که برای بسیاری از افراد اتفاق می‌افتد و غالبا در افراد بالای 70 سال دیده می‌شود که متأسفانه در کشور ما ابتلای افراد جوان بیش از استاندارد جهانی است.
جعفرزاده به علائم گرفتگی عروق کرونر اشاره کرد و گفت: درد قفسه سینه، متداول‌‌ترین علامت این بیماری است و در برخی موارد با علائمی همچون افزایش فشار خون، سنگینی، فشار، درد و سوزش سینه و ... بروز می‌یابد.
این متخصص قلب و عروق ادامه داد: در بررسی بیماران مبتلا به نارسایی عروق کرونر، برخی عوامل ناشناخته وجود دارند که باعث بروز علایم انسداد عروق کرونر و آنژین صدری در بیماران می‌شوند.
وی به اهمیت برگزاری این گونه کنگره‌ها اشاره کرد و گفت: مهمترین مسئله‌ای که در این کنگره وجود دارد، امکان استفاده از تجربیات دیگران است و می‌توانیم با صرف هزینه کمتر تمام دانش و تجربیات خود در حوزه پزشکی را با پزشکان سراسر جهان به اشتراک بگذاریم.
گفتنی است، دومین کنگره بین المللی 2018CASPIAN Meeting در خصوص نوآوری‌ها و روش‌های کم‌تهاجمی در درمان بیماری‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه‌ای قلب با همکاری بنیاد اروپایی CSI و هم‌چنین دومین کنگره بین المللی 2018Iran CTO Meeting در خصوص درمان بیماری‌های مزمن عروق کرونر قلب با همکاری بنیادهای اروپایی Euro CTO Club, TOBI 2018 , EBC ، از 14 آذرماه در بیمارستان رضوی آغاز شده و تا ۱۷ آذرماه ۱۳۹۷ ادامه خواهد داشت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.