.

با انتشار مجموعه 10 جلدی «فرهنگ وقف»؛

کودکان زیبایی‌های فرهنگ وقف را می‌خوانند

انتشارات آستان قدس رضوی(به‌نشر) برای نخستین بار مجموعه 10 جلدی «فرهنگ وقف» را در قالب کتاب‌های پروانه، ویژه کودکان روانه بازار نشر می‌کند.

1396/12/22 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، این مجموعه به قلم سیدمحمد مهاجرانی و با هدف فرهنگ‌سازی و بیان زیبایی‌های وقف برای کودکان توسط انتشارات آستان قدس رضوی نوشته شده است.
بیان روشن و ساده مفهوم و معنای وقف در فرهنگ دینی، آثار و برکات وقف، نقش وقف در تقویت بنیان‌های دینی و اخلاقی، نقش وقف در حفظ محیط زیست، نقش وقف در بهداشت و سلامتی و تندرستی، نقش وقف در گسترش دانش و ... برخی از اهدافی است که به‌نشر در تولید این مجموعه مدنظر داشته است.
«سه سوته» عنوان نخستین جلد از این مجموعه است که به موضوع وقف ورزشگاه در محله‌ای می‌پردازد که کودکان این محله حسرت بازی در زمین چمن را دارند؛ این اثر 24 صفحه‌ای مصور اکنون در قطع خشتی با شمارگان هزار نسخه منتشر شده و با قیمت 50 هزار ریال در دسترس کودکان و سایر مخاطبان قرار گرفته است.
«بفرمایید برای دانش» نیز نام دیگر کتاب این مجموعه است که داستان دانشمندی را روایت می‌کند که در کنار خانه‌اش کارگاهی ساخته و آن را با وسایل علمی تجهیز کرده است
«سوسن و سارا»، «درخت انجیر»، «آب و تاب» و «سالن نمایش عمو حسن» عنوان کتاب‌هایی است که به ترتیب با  موضوع وقف برای مسجد و حسینیه وقف درخت و حفظ محیط زیست، وقف تجیهزات داخل پارک و محیط بازی و وقف سالن نمایش برای بچه‌ها نوشته شده است و به زودی روانه بازار نشر خواهد شد.
«دایناسورها»، «پل دوستی»، «دوربین یاسین» و «خانه لبخند» هم از دیگر کتاب های این مجموعه است که با موضوع وقف کتاب برای بیمارستان کودکان، وقف پل بر روی رودی خروشان، وقف دوربین فیلمبرداری توسط یک جوان و وقف خانه‌ای روستایی برای مسافران به رشته تحریر درآمده است و در آینده نزدیک وارد بازار نشر می‌شود.
علاقه‌مندان برای تهیه این مجموعه و سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره 30003209 یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق تلگرام به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
  حرم مطهر رضوی دارای بهترین ظرفیت برای توسعه و ترویج فرهنگ وقف است
صیانت ازموقوفات، بهترین روش ترویج فرهنگ وقف است
رشد فرهنگ وقف پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی محقق شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.