.

در حاشیه برگزاری دومین کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا بیمارستان رضوی صورت گرفت؛

پخش زنده عمل جراحی از بیمارستان شهیدرجایی تهران در کنگره قلب مشهد

در حاشیه برگزاری دومین کنگره بین المللی پزشکان قلب ایران و اروپا بیمارستان رضوی عمل جراحی تنگی دریچه آئورت از بیمارستان شهید رجایی تهران در کنگره قلب مشهد بصورت زنده به نمایش گذاشته شد.

1397/9/15 پنجشنبه

دکتر فریدون نوحی رئیس مرکز تحقیقات قلب شهید رجایی تهران در حاشیه برگزاری دومین کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا که در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در حال برگزاری است، در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، عنوان کرد: این عمل جراحی در بیمارستان قلب شهید رجایی انجام شد و در بیمارستان رضوی به عنوان آموزشی برای شرکت‌کنندگان به نمایش در آمد.
وی با بیان اینکه این عمل یکی از روش‌های پیچیده و مدرن در حوزه قلب و عروق است، ابراز کرد: این بیمار دچار تنگی دریچه آئورت مادرزادی بود که از طریق باز کردن رگ‌های قلب به وسیله فنر با موفقیت در این کنگره انجام شد.
رئیس مرکز تحقیقات قلب شهید رجایی تهران تصریح کرد: اگر قرار بود عمل جراحی بر روی این بیمار صورت گیرد، باید سینه یا پهلو این بیمار شکافته می‌شد و لازم بود مدت طولانی‌تری بستری شود که طبیعتا بیمار هزینه‌های بسیار بالایی را باید متحمل می‌شد، اما با انجام این عمل بیمار یک روز پس از عمل ترخیص خواهد شد.
دکتر نوحی گفت: این عمل جراحی در بیمارستان شهید رجایی تهران انجام شد و در این کنگره بصورت زنده به نمایش گذاشته شد و خوشبختانه با موفقیت انجام شد.
گفتنی است، دومین کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا در دو زمینه بیماری‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه‌ای و همچنین بیماری‌های انسداد مزمن عروق از ۱۴ آذرماه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد آغاز شده و تا 17 آذرماه ادامه خواهد داشت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.