.

مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی؛

محرومیت زدایی در کشور نیازمند کار و روحیه جهادی است

مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی گفت: محرومیت زدایی از چهره کشور و رسیدگی به امور مستضعفان، نیازمند کار و روحیه جهادی است.

1395/2/31 جمعه

به گزارش آستان نیوز، محمد امین توکلی زاده در همایش «اهل بیت(ع)؛ جوانان و نهضت حمایت از محرومین» که در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت صاحب الزمان(عج) اظهار داشت: حکم مقام معظم رهبری بایستی نصب العین و نقشه راه آستان قدس رضوی و همه کسانی که دلباخته امام رضا(ع) هستند، قرار گیرد.
وی تصریح کرد: در حکم انتصاب تولیت آستان قدس رضوی، مقام معظم رهبری 4 بار بر خدمت رسانی و محرومیت زدایی تاکید فرموده اند، « خدمت به زائران آن بارگاه مقدس بویژه ضعفاء و نیازمندان »، «خدمت به مجاوران و بویژه مستمندان و مستضعفان»،« بهره‌مند ساختن تهیدستان نقاطی از کشور که موقوفات در آن قرار دارند» و «تاکید بر بندهای 2 و 3» که این تاکیدات اهمیت موضوع را از نگاه معظم له بر ما آشکار می سازد.
توکلی زاده تصریح کرد: چه بار بر زمین مانده ای در انقلاب اسلامی باقی مانده که ولی فقیه برای آن حکمی صادر فرموده اند و در یک حکم، 4 بار بر خدمت رسانی به محرومین و مستضعفین تاکید کرده اند.
وی گفت: در کشور ما کمیته امداد و دستگاه های خدمت رسان به محرومان وجود دارد اما بایستی کار ویژه ای از سوی آستان قدس رضوی در این زمینه صورت بگیرد.
این فعال فرهنگی و رسانه ای با بیان اینکه قطعا در حوزه خدمت رسانی به محرومان ضعف هایی وجود دارد و در ادبیات و گفتمان ما نیز واژه مستضعف کمرنگ شده است، اظهار داشت: یادش به خیر نیمه شعبان ما، عید مستضعفین بود و یادش به خیر، بسیج ما، بسیج مستضعفین بود. ادبیات کشورما عوض شده و یک ارزشی به نام مستضعف امروز تبدیل به ضد ارزش شده و یک ارزشی به نام خدمت رسانی کم ارزش تلقی می شود، در این مسیر بعضی ها غفلت و بعضی نیز بالاتر از آن تغافل می کنند.
وی گفت: عزیزان امروز به برکت اهل بیت(ع) پرچم انقلاب اسلامی در اقصی نقاط دنیا، در یمن، عراق، سوریه، لبنان، افغانستان و پاکستان برافراشته است و دشمنان در میدان نبرد منفعل شده و کاری نمی توانند از پیش ببرند، همانگونه که در سوریه و یمن حریف مجاهدان فی سبیل الله نشدند.
مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی اذعان داشت: دشمنان ما برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی دو جبهه دیگر را تعریف کرده اند که یکی تهاجم فرهنگی و دیگری راه انداختن شورش های اجتماعی بر اساس فقر و محرومیت و جدا کردن محرومین و مستضعفین ازانقلاب و نظام اسلامی است.
وی گفت: البته این خیال باطل است و مردم متدین و دلداده اهل بیت(ع) ایران اسلامی، مهمترین مولفه قدرت در این نظام هستند. اما اگر اینگونه به موضوع نگاه کردیم ارزش خدمت گذاری به محرومان بر ما معلوم می شود. دشمنی که در سوریه زمین گیر شده در داخل کشور می خواهد ما را از این طریق زمین گیر کرده و نظام را با چالش مواجه کند.
توکلی زاده ادامه داد: بر همین اساس و مبناست که دیده بان بصیر و هوشیار انقلاب اسلامی تاکید می فرمایند که باید حواسمان به همه زائران، مجاوران و محبان اهل بیت(ع) در سراسر دنیا باشد.
وی ادامه داد: امروز 2 ماه و نیم از حکم مقام معظم رهبری گذشته است و ایشان پرچم انقلاب و نهضت خدمت گذاری به محرومان را برافراشته اند، تک تک ما که ادعای پیروی از ولایت فقیه را داریم باید پاسخگو باشیم که دراین مدت چه کرده ایم؟
وی تصریح کرد: این تفسیر غلط که فکر کنیم مخاطب حکم مقام معظم رهبری صرفا تولیت آستان قدس است را باید از ذهنمان پاک کنیم. مگر وقتی امام(ره) گفت حصر آبادان باید شکسته شود مخاطبش یک قشر خاصی بود از مشهد و کرمان و جاهای دیگر همه سوار اتوبوس و مینی بوس شدند و خودشان را به آبادن رساندند.
توکلی زاده اظهار داشت: اگر نگاهمان به انقلاب اسلامی این است که فلان فرمانده، فلان مسئول، فلان مدیر و در کل مسئولین نظام کاری انجام دهند، فاتحه انقلاب را باید بخوانیم. اگر تک تک ما خودمان را سرباز حکم رهبری در عرصه های مختلف دیدیم امید به انقلاب فراهم است که بحمدالله هست.
وی تصریح کرد: بعضی وقت ها باید نسبت به خودمان انتقاد کنیم. محرومیت زیبنده میهن اسلامی ما نیست .در همین حاشیه شهر مشهد، روستاهایی را به اتفاق حجت الاسلام و المسلمین رئیسی سر زدیم که تنها راه معیشتشان مطلقا یارانه است. ما منتظریم که نهادهای خدمت رسان به کمک ما بیایند و آستان قدس رضوی را در اجرای این مسئولیت خطیر یاری کنند.
وی گفت: بایستی این افتخار معنوی خدمت به امام رضا(ع) را تبدیل به سرمایه معنوی کنیم و به یاری محرومان و مستضعفان بشتابیم. تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب با نگاه اداری میسر نمی شود، باید بپذیریم که بر اثر گذشت زمان آسیب هایی در نظام ما پدید آمده و کمر همت ببندیم تا این انقلاب را که ثمره خون شهدا و مجاهدتهای مردان و زنان با غیرت سرزمین مان است از گزند دشمنان حفظ کنیم.
وی صیانت و پاسداری از هویت انقلابی که امروز مورد هجمه دشمنان است را مهمترین وظیفه جوانان مومن و انقلابی کشور برشمرد و گفت: امریکائیها می گویند برای تغییر ماهیت جمهوری اسلامی، 10 سال زمان نیاز داریم که 4 سال از زمانی که این حرف را زدند، گذشته است. آنها در صددند که ماهیت و اساس این انقلاب را که مردم هستند از پیکره انقلاب جدا کنند و برای این هدفشان با رسانه ها و ابزارهای تبلیغاتی گسترده در حال شبهه افکنی و فتنه هستند.
مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی اظهار داشت: بازگشت به گفتمان انقلاب اسلامی، کار و روحیه جهادی و تلاش مضاعف برای ریشه کن کردن فقر، بیکاری، اعتیاد و آسیب های اجتماعی، نیاز امروز جامعه اسلامی است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
سقاخانه‌های امام رضا(ع) آب آشامیدنی خراسان جنوبی را تأمین می‌کنند
خدمت‌رسانی 25 گروه جهادی در مناطق محروم خراسان شمالی
پویش «خدمت کریمانه» در مناطق محروم استان اصفهان اجرا می‌شود
توزیع 1200 بسته غذایی بین محرومان آذربایجان غربی
اعزام 300 گروه جهادی برای خدمت رسانی به 43 دهستان کشور
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.