.

در ویژه برنامه طب‌المعصومین(ع) عنوان شد:

خوردن پنیر در وعده صبحانه، باعث کم شدن حافظه می شود

یک کارشناس طب اسلامی گفت: خوردن پنیر در وعده صبحانه باعث کم شدن حافظه می شود اما متاسفانه اکنون پنیر به عنوان مهمترین غذای صبحانه، در دنیا مصرف می شود.

1394/6/10 سه‌شنبه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام و‌المسلمین «مهدوی نیا» در ویژه برنامه «طب المعصومین(ع)» که با حضور عموم زائران قبل از نماز مغرب و عشاء در صحن جمهوری اسلامی حرم رضوی برگزار شد، به موضوع «تقویت حافظه» پرداخت.
وی بیان کرد: حافظه انسان، به عنوان یک نعمت الهی کمتر مورد توجه قرار می گیرد و آنطور که باید از این نعمت استفاده نمی شود، لذا برخی از افراد در زمان کهولت سن با بیماری فراموشی و کوتاه شدن حافظه مواجه می شوند.
حجت الاسلام مهدوی نیا با استناد به حدیث امام معصوم(ع) درباره علل ضعف حافظه گفت: خوردن سیب ترش و کال، خوردن گشنیز و خوردن پنیر در صبحانه باعث کم شدن حافظه می شود و خوردن پنیر با گردو در شب، بسیار مناسب بوده و از ضعف بدن جلوگیری می کند.
این محقق و پژوهشگر طب اسلامی در ادامه عنوان کرد: افرادی هستند که برای مقابله با خواب، قهوه می نوشند و یا راه می روند، اما باید بدانند این عمل آنها سبب کاهش حافظه می شود.
وی اظهار کرد: خوردن و نوشیدن در هنگام جنابت نیز سبب کاهش حافظه می شود، لذا افرادی که قادر به انجام غسل جنابت نیستند، باید بعد از گرفتن وضو به خوردن و آشامیدن مشغول شوند.
این استاد حوزه ابراز کرد: مداومت در خوردن «کشمش مویز» باعث افزایش حافظه می شود و در روایات اهل بیت(ع) نیز تاکید شده صبح ناشتا 21 عدد کشمش مویز خورده شود.
وی با اشاره به اینکه خوردن کندر باعث تیز هوشی می شود، بیان کرد: مادران در زمان سه ماه اول بارداری، باید هر روز به اندازه یک نخود کندر بجوند تا عقل فرزندانشان کامل شده و حافظه آنها قوی شود.
گفتنی است؛ سلسله جلسات «طب المعصومین(ع)» شنبه‌ها بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین مهدوی نیا از محققان و پژوهشگران طب اسلامی، در صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر رضوی برگزاری می شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
افزایش خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها با سبک زندگی مدرن
سومین جلسه طب اسلامی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می‌شود
دومین جلسه طب اسلامی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می‌شود
طب اسلامی توانایی درمان انواع بیماری‌های سخت را دارد
   نخستین جلسه طبّ اسلامی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.