.

تاسیس کتابخانه مسجد زینبیه(س) مشهد

کتابخانه مسجد زینبیه(س) به درخواست اهالی منطقه و همچنین هیات امنای مسجد زینبیه(س) در 9 دی ماه 1377 توسط آستان قدس رضوی افتتاح گردید.

1397/10/9 يكشنبه

این کتابخانه که در طبقه فوقانی مسجد زینبیه(س) در خیابان مطهری شمالی واقع شده، حدود 300 مترمربع زیربنا دارد و به صورت قفسه باز اداره می‌شود.
درحال حاضر این کتابخانه حدود 20هزار نسخه کتاب چاپی در موضوعات متنوعی چون دینی، علمی، آموزشی، تاریخی، اقتصادی، داستانی، فرهنگی، هنری و غیره، حدود 600 نسخه منابع دیداری و شنیداری و حدود 21عنوان نشریه ادواری را فراهم‌ آورده و در اختیار مراجعان و اعضای خود قرار داده است.
این کتابخانه دارای بخشهای مختلف از جمله تالار مطالعه قفسه باز، واحد امانت، واحد مطبوعات و خدمات اینترنت می باشد. تالار مطالعه این کتابخانه نیز گنجایش 75 صندلی و 15 عدد میز مطالعه و تعداد 84 قفسه کتاب را دارد و تعداد اعضای آن درحال حاضر حدود 8 هزار نفر است.
ساعات کار کتابخانه همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 30/7 الی 13 برای خواهران و 30/13 الی 30/19 در خدمت برادران می باشد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
ضرورت گسترش فعالیت‏‌های فرهنگی در مساجد آستان قدس رضوی
خدمتی خاص برای نابینایان
  • 1396/6/10 جمعه خدمتی خاص برای نابینایان
    یکی از منحصربه‌فردترین کتابخانه‌های آستان قدس رضوی کتابخانه گویای رضوی است. این کتابخانه در سال 83 با هدف ارائه خدمات آموزشی، علمی و فرهنگی به روشن‌دلان در منطقه طلاب مشهد راه‌اندازی شد و با استقبال بی‌نظیر نابینایان مواجه گردید.
جوانان مسجد را کانون آموختن و آمادگاه رزم بدانند
کتابخانه آستان قدس رضوی، گنجینه دانش جهان اسلام
  • 1396/1/24 پنجشنبه کتابخانه آستان قدس رضوی، گنجینه دانش جهان اسلام
    کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی با زیربنایی به مساحت 28 هزار و 800 مترمربع مطابق با استانداردهای بین‌المللی و با رعایت اصول معماری اسلامی- ایرانی ساخته شده و مجهز به امکانات روز دنیا در زمینه‌ی کتاب‌داری است.
کتابخانه تخصصی امام رضا(ع)
  • 1395/11/19 سه‌شنبه کتابخانه تخصصی امام رضا(ع)
    طبق سند چشم‌انداز فرهنگی آستان قدس رضوی، محوری‌ترین رسالت این آستان، نشر و گسترش معارف رضوی در سراسر جهان است. با همین نگاه، کتابخانه تخصصی امام رضا(ع) در بهمن ماه 1379 راه‌اندازی شد.
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.