.

به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی

سومین پیش نشست همایش «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» برگزار شد

همزمان با ایام دهه کرامت رضوی، سومین پیش نشست همایش«امام رضا (علیه السلام) در منابع اهل سنت» با عنوان «حدیث سلسله الذهب در منابع اهل سنت» به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در شهرستان سرخس برگزار شد.

1397/4/30 شنبه

به گزارش آستان نیوز، بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به منظور تبیین و ترویج معارف رضوی و گسترش فرهنگ و مکتب اهل بیت (علیه السلام) با تاکید بر گفتگو با مذاهب اسلامی، همزمان با دهه کرامت رضوی برنامه‌های علمی و پژوهشی خود را در قالب همایش‌ها و نشست های علمی برگزار کرده است.
یکی از برنامه‌های تدارک دیده شده این مرکز، برگزاری همایش «امام رضا علیه السلام در منابع اهل سنت» است که پیش از برگزاری این همایش، سه پیش نشست علمی - پژوهشی به میزبانی اهل سنت برگزار شد.
نخستین و دومین پیش نشست در شهرستان‌های تربت جام و تایباد برگزار شد و سومین پیش نشست با حضور مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و مشارکت جمعی از علمای اهل سنت و شیعه و مولوی پارسا؛ امام جمعه شهرستان سرخس برگزار شد.
«جایگاه حدیثی امام رضا (علیه السلام) در منابع اهل سنت»، «احاديث فقهی امام رضا (علیه السلام) در متون روایی اهل سنت»، «بازخوانی حدیث سلسلة الذهب در منابع اهل سنت»، «تحلیل محتوایی حدیث سلسلة الذهب با تاکید بر منابع اهل سنت»، «توحید در حدیث سلسلة الذهب» و... برخی از موضوعات ارائه شده در این نشست بود.
گفتنی است: همایش «امام رضا (علیه السلام) در منابع اهل سنت» در تاریخ 2 مردادماه سال جاری در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
 به برکت وحدت، شیعه و سنی مقابل استکبار ایستاده‌اند
اندیشه‌ها و دیدگاه‌های بزرگان اهل سنت درباره امام رضا(ع) تبیین شد
محبت به اهل بیت(علیهم‌السلام) از مشترکات اهل سنت و تشیع است
پیش نشست‌های همایش «امام رضا(ع) در منابع اهل سنت» در سه شهر برگزار می‌شود
همایش علمی- پژوهشی میراث حدیثی امام رضا(ع) در متون روایی اهل سنت برگزار شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.