.

در آستانه شهادت امام علی(ع) صورت گرفت:

معرفی آثاری با محوریت امام علی(ع) در موزه‌های آستان قدس رضوی

در آستانه شهادت امیرالمومنین علی(ع) منتخبی از آثار ارزشمند موزه‌های آستان قدس رضوی مرتبط با نام این امام همام در موزه‌های آستان قدس رضوی معرفی شد.

1397/3/13 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، معاون امور موزه‌های آستان قدس رضوی در این خصوص ابراز کرد: این مجموعه آثار نفیس در قالب‌ تابلوهایی که به سبک‌های مختلف خلق شده است، در موزه‌های مختلف آستان قدس رضوی در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد.
علی سوزنچی به تابلوی نقاشی خط «علی ولی‌الله» به عنوان یکی از آثار نفیس موجود در موزه اشاره کرد و گفت: این تابلو اثر هنرمندان مجتمع آموزشی ابرار است که در ابعاد: 37×5/46 سانتی‌متر و با خط ثلث جلی و با تکنیک گواش و رنگ طلایی، به سبك کلاژ مقوا بر تخته سه لا، تكنيك اجرا شده است.
تابلو منبت روی چوب با نقش عطردان و نوشته ناد علي و اسامی پنج تن علیهم‌السلام اثر دیگری است که وی به آن اشاره کرد و گفت: در این تابلو که به ابعاد: 85×185 سانتی‌متر خلق شده و شبيه عطردان بزرگي است، کلمه «محمد» و «فاطمه» و «علي» و قسمتي از دعاي «نادعلي» منبت‌کاری شده است.
معاون امور موزه‌های آستان قدس رضوی اضافه کرد: تابلو خوش‌نویسی و تذهیب «یا مولا علی (ع)»، اثر سید جمال ناصری از آثار نفیسی است که در معرض بازدید عموم قرار دارد.
علی سوزنچی گفت: در این اثر که در ابعاد: 63×78 سانتی‌متر خلق شده است، خالق اثر در کنار تذهیب، عبارت «یا مولی علی (ع)» را به صورت خط ثلث جلی(متعاکس) نوشته است.
وی همچنین به کتاب علی(ع) با جلد چوبی، اثر علی عیسی به عنوان دیگر اثر موجود در موزه اشاره کرد و در خصوص آن گفت: این اثر در ابعاد 5/24×2/32 سانتی‌متر چاپ انتشارات دارالهادی لبنان است که دارای بیانات گهربار حضرت علی(ع) به زبان عربی و فارسی و انگلیسی است.
گفتنی است، علاقه‌مندان می‌توانند از آثار بی‌بدیل متنوع موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری و تالار اختصاصی آثار اهدایی استاد محمود فرشچیان، در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا12:30، پنج‌شنبه‌ها از ساعت 8 تا 11:30 و جمعه‌‌‌ها و ایام تعطیل از ساعت 8 تا 12، واقع در ساختمان موزه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در صحن کوثر حرم مطهر رضوی، دیدن کنند.
موزه مرکزی آستان قدس رضوی نيز همه روزه از ساعت 8 تا 18 و در روزهای تعطیل از ساعت 8 تا 12، در صحن کوثر بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) پذيرای علاقه‌مندان است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پرچم‌های متبرک در موزه‌های آستان قدس رضوی با استقبال بازدیدکنندگان مواجه شد
آثار موزه‌های آستان قدس رضوی با موضوع «قربان تا غدیر» معرفی شد
راهکارهای جذب گردشگران دینی به موزه‌های آستان قدس رضوی
برنامه‌های دهه کرامت موزه‌های آستان قدس رضوی معرفی شد
آثار موزه‌های آستان قدس رضوی با موضوع فلسطین معرفی شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.