.

جوان هندی مقیم کانادا در حرم مطهر رضوی مسلمان شد

جوان هندی مقیم کانادا در تشرف به بارگاه منور رضوی به دین مبین اسلام مشرف شد.

1397/2/3 دوشنبه

 به گزارش آستان نیوز، «گورتخ سنیق بهاتی» جوان 29 ساله هندی که دارای مدرک کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تورنتو کانادا است، با حضور در دفتر مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی ضمن ادای شهادتین مسلمان شد و مذهب تشیع را برای خود برگزید.
وی که پس از مسلمان شدن نام امیرعلی را برای خود انتخاب کرد، با بیان انگیزه خود از مسلمان شدن، اظهار کرد: بزرگترین عامل جذب من به دین مبین اسلام، قرآن کریم و آموزه‌های این کتاب شریف است و آشنایی با این کتاب آسمانی جذاب‌ترین و شگفت انگیزترین بخش زندگی من است.
بهاتی با بیان اینکه با تلاوت آیات قرآن احساس آرامش و آسودگی فکری در درونم ایجاد می‌شود، افزود: وقتی قرآن را به همراه ترجمه آن می‌خوانم به شدت مجذوب آن می‌شوم و با اندیشه و تفکر بر روی آیات آن را راهنمای درستی برای زندگی خود می‌دانم.
وی بیان کرد: حجاب و نوع نگاه اسلام به زن نیز از دیگر دلایل گرایش من به دین اسلام بود؛ اینکه در این دین نگاه ابزاری به زن وجود ندارد و با وجود حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی، کرامت و شان انسانی آن‌ها محفوظ می‌ماند برایم بسیار جالب بود.
این جوان تازه مسلمان ضمن ابراز خرسندی از حضور در بارگاه منور رضوی بیان کرد: معماری زیبا و فضای روح انگیزی در این مکان مقدس وجود دارد که هر بیننده‌ای را مجذوب می‌کند.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم علاوه بر گواهی تشرف به اسلام هدایایی از جمله یک جلد کلام الله مجید، کتاب سرگذشت مشرف شدگان به اسلام، چگونه نماز بخوانیم و معرفی امام رضا(ع) به زبان انگلیسی به این تازه مسلمان اهدا شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
جوان فرانسوی در حرم مطهر رضوی به اسلام مشرف شد
بانوی جوان سوئدی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد
بانوی کره‌ای در حرم مطهر رضوی به دین اسلام مشرف شد
بانوی گرجستانی در حرم رضوی به دین اسلام گروید
  • 1397/1/19 يكشنبه بانوی گرجستانی در حرم رضوی به دین اسلام گروید
    بانوی جوان اهل کشور گرجستان که برای نخستین بار به حرم امام رضا(ع) مشرف شده بود، با حضور در دفتر مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی و گفتن شهادتین مسلمان شد و مذهب تشیع را برگزید.
مرد چينی در حرم مطهر رضوی به دين اسلام مشرف شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.