.

وقفی بی‌سابقه در تاریخ موقوفات آستان قدس رضوی

نمی‌دانم وقتی نگاهش به تابلوی سبز رنگ جاده افتاد چه حسی داشت. آخر چند کیلومتر بیشتر تا مشهد فاصله نداشت. از اصفهان با موتور راه افتاده بود. موتورسیکلتی که چند ماه پیش از شیراز خریده بود و خیلی دوستش داشت، اما او عزم خود را جزم کرده بود تا نذرش را ادا کند.

1398/1/17 شنبه

 دوستان بسیاری به او گفته بودند: «این کار را نکن. موتورت کمیاب است و گران‌قیمت.» اما جوان بیست و سه ساله جهرمی در آن لحظه به هیچ چیز فکر نمی کرد، جز رسیدن به حرم امام رضا(ع).
محسن حداد شهر خفری، جوانی است متولد 1364 که یکی از منحصر به فردترین اشیای تاریخ موقوفات آستان قدس رضوی را به آستان ملکوتی امام هشتم(ع) تقدیم کرده است. واقفی که هم‌اکنون ساکن جهرم استان فارس است و به شغل تابلونویسی مشغول است.
البته داستان وقف محسن حداد برمی‌گردد به سال 1387، وقتی خیلی جوان‌تر بود و به گفته خودش زمانی که از یک سانحه تصادف رانندگی در بخش «خفر جهرم» جان سالم به در ‌برد، نذر کرد هدیه‌ای را تقدیم آستان مقدس امام رضا(ع) کند و ناخودآگاه تصمیم گرفت موتورسیکلتش که در مقایسه با سایر موتورسیکلت‌ها ارزش مادی زیادی داشت و تاکنون نمونه‌اش را ندیده است، وقف آستان قدس رضوی کند.
از او پرسیدم دلش برای موتورسیکلت‌ تنگ نشده است؟ در جوابم گفت: اگر از ته دل نیت کنی، دلت تنگ نمی‌شود.
در آخر این واقف جوان از علاقه خاص خود به امام رضا (ع) گفت و تعریف کرد که پس از هدیه دادن موتورسیکلتش به آستان قدس رضوی چه اتفاق جالبی برای او افتاده است: «بعد از وقف موتور حساب پس‌اندازی در یکی از بانک‌های شیراز افتتاح کردم و به عنایت امام هشتم (ع) مدتی بعد در بانک برنده پول نقد شدم. میزان جایزه‌ام چندین برابر ارزش مادی موتورسیکلتی بود که وقف بارگاه امام رضا(ع) کرده بودم و به نظرم این جریان همه از برکت و آثار همان وقف بوده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
واقفی که از میراث خانوادگی‌اش گذشت
  • 1398/1/18 يكشنبه واقفی که از میراث خانوادگی‌اش گذشت
    در گاوصندوق را باز کرد و قرآن را در آورد. یاد دوران کودکی‌اش افتاد. روزهایی که پدربزرگ قرآن می‌خواند. قرآن را باز کرد. به آیه‌ها نگاه کرد. دلش برای ماه رمضان تنگ شد.
وقف همه جورش خوب است
عالمی که کتاب‌هایش را وقف کتاب‌ دوستان کرد
  • 1398/1/17 شنبه عالمی که کتاب‌هایش را وقف کتاب‌ دوستان کرد
    «عید غدیر 1375 بود. همراه با همسرم مرحومه حاجیه خانم مرضیه حکیم نشستیم مقابل قبله. حاجیه خانم صیغه وقف خانه را که به او بخشیده بودم، خواند و من صیغه وقف همه کتاب‌های خطی، سنگی و چاپی‌ام را.
خوشحالیم که در جمع واقفان آقا هستیم
وقف بهترین کار دنیا است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.