.

مهندس عزیزیان
مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی: انجام پژوهش‌های عملیاتی، اولویت اصلی سازمان اقتصادی رضوی است مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی گفت: انجام پژوهش‌های عملیاتی و تحقیقات فنی و اقتصادی، اولویت‌ اصلی سازمان اقتصادی رضوی است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، مهندس مهدی عزیزیان در گفتگو با خبرنگار ما به مناسبت هفته پژوهش اظهار داشت: تداوم بلند مدت فعالیت بنگاه‌ها و شرکت‌ها در عرصه‌های گوناگون اقتصادی منوط به انجام مطالعات مستمر در زمینه فناوری‌ و روش‌های نوین تولید محصول است.
وی با بیان این که مقوله پژوهش دامنه وسیعی دارد عنوان کرد: توجه جدی به موضوع پژوهش دستاوردهای مهمی را برای هر سازمان و بنگاه اقتصادی در پی خواهد داشت که در هر برنامه‌ریزی‌ اقتصادی این امر باید لحاظ شود.
عزیزیان ادامه داد: رعایت کیفیت مطلوب در ارائه محصولات و بهره‌وری و صرفه اقتصادی، همواره مد نظر مدیران و تصمیم‌گیران سازمان اقتصادی رضوی قرار داشته است.
وی تدوین برنامه استراتژیک 5 ساله سازمان، بررسی و تصویب طرح‌های سرمایه‌گذاری، بودجه پیشنهادی سالانه، پژوهش‌های صورت گرفته در ارتباط با عملکرد و ارزیابی فعالیت شرکت‌ها و موسسه‌های تابعه را از جمله پژوهش‌های سازمانی صورت گرفته در این زمینه عنوان کرد.
استفاده از فناوری‌های روز دنیا
وی بیان داشت: با توجه به اهمیت بروز رسانی اطلاعات و استفاده از روش‌ها و فناوری‌های نوین، شرکت‌ها و موسسه‌های تابعه این سازمان پروژه‌های خود را همواره مطابق با روش های نوین علمی انجام داده‌اند.
که می توان در این زمینه به انجام پژوهش‌های ، تولید محصولات جدید اشاره کرد.
عزیزیان با اشاره به تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده از سوی این سازمان یادآور شد: استفاده از فناوری‌های نوین مهندسی در صنعت ساختمان، توجه به تولید محصولات نوین ساختمانی مطابق با استانداردهای روز دنیا، سبک سازی بناها، تولید محصولات دارویی و غذایی جدید از جمله مواردی است که می‌توان به آن اشاره کرد.
رئیس هیات مدیره سازمان اقتصادی رضوی به تشکیل جلسات کمیته فنی زراعت و دامپروری در این سازمان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این کمیته متشکل از متخصصان صنعت کشاورزی و دامپروری، با بررسی طرح‌های پژوهشی مربوطه به ارائه راهکارها در زمینه‌های مختلف برای ارتقای عملکرد واحدها اقدام می‌کنند.
بزرگترین هلدینگ اقتصادی شرق کشور
وی تصریح کرد: سازمان اقتصادی رضوی دارای بزرگترین هلدینگ اقتصادی شرق کشور است که از ظرفیت‌ و امکانات مناسبی برای ارائه تولیدات و خدمات در عرصه‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع غذایی، داروئی، عمرانی و ساختمانی برخوردار است.
عزیزیان افزود: هلدینگ‌های تخصصی این سازمان از سال 1389و به منظور رسیدن به اهدافی همچون ارتقاء عملکرد، افزایش هم‌افزایی، استفاده بهینه از امکانات، کاهش هزینه ها و ضایعات، تولید و ارائه محصولات بهینه و مقرون به صرفه اقتصادی ایجاد شده است.
وی گفت: این هلدینگ‌ها، زمینه گسترش کارگروهی و مشارکت شرکت‌ها در زمینه پیشبرد اهداف و حل مشکلات را تسهیل کرده است.
ارتباط با مراکز علمی و آموزشی
مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی با اشاره به این که یکی از معضلات صنعت کشور، ارتباط ضعیف با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی است عنوان کرد: سازمان اقتصادی رضوی همواره تلاش داشته است تا از مشاوره‌های متخصصان در هر رشته‌ای، برای حل مشکلات و ارائه راه‌کارهای علمی و سودمند استفاده کند.
وی یادآور شد: سعی شده است تا در انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت‌ها و موسسه‌های مزبور از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی استفاده شود.
عزیزیان تصریح کرد: با توجه به وجود مشکلات متعدد در سالیان اخیر، خوشبختانه با عنایت پروردگار متعال، الطاف امام هشتم(ع) و رهنمودهای تولیت عظمای آستان قدس رضوی، شاهد بهبود کمی و کیفی و افزایش بازده اقتصادی بوده‌ایم و کسب عناوین و دریافت لوح های تقدیر و سپاس مختلف در همایش‌ها، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های داخلی موید این ادعا است.کلمات کليدي
پژوهش‌های عملیاتی, سازمان اقتصادی رضوی
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
موسسه کشاورزی رضوی
قرارداد چندین پروژه مهم میان سازمان‌ اقتصادی‌ رضوی و ستاد عتبات عالیات امضاء شد
بازدید مدیر عامل سازمان اقتصادی رضوی از شرکت داروسازی ثامن
نشست هیات اقتصادی فرانسوی با سازمان اقتصادی رضوی برگزار شد
ارائه ابعاد فناوری‌های نو در ساز و کارهای اقتصادی آستان قدس رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز